Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenský pohár: Topoľčanom pomohla zdolať Prešov aj nevídaná kulisa (+ video)

Neznamená to nič mimoriadne, hoci si víťazstvo nad Tatranom ceníme, lebo nad Prešovom nevyhrá hocikto, povedal Pavol Jano tréner HK Agro Topoľčany.
18.11 2015 Autor - sita
Hádzanári Topoľčian si víťazstvo užili. FOTO - YOUTUBE

Hádzanárom HK Agro Topoľčany sa ako prvým v sezóne podarilo zo slovenských tímov získať skalp úradujúceho majstra. Topoľčanci sa vytiahli na favorizovaný Tatran Prešov v utorkovom prvom stretnutí semifinále Slovenského pohára mužov 2015/2016, ktoré vyhrali 30:25 (14:13).

Podali nadpriemerný výkon

"Nepodarilo sa to mne, ale hráčom, ktorí podali nadpriemerný výkon. Prešov je kvalitný súper, nad ktorým sa dá z desiatich duelov zvíťaziť raz alebo možno dvakrát. Nám to včera vyšlo. Neviem, či mal Tatran slabšiu chvíľu, alebo sme my hrali tak dobre. V každom prípade však musím pochváliť celé naše družstvo za to, ako zabralo," uviedol pre agentúru SITA tréner HK Agro Pavol Jano.

Zápas v Topoľčanoch mal vyrovnaný priebeh, hoci vo vedení boli prevažne domáci. "Stále sa snažíme vychádzať z defenzívy. Na otupenie súperovej ofenzívnej sily sme praktizovali vysunutú obranu 1 - 5 s cieľom vypojiť z hry jej tvorcu Radčenka. Prešov sa totiž často spolieha, že keď je zle, tak on niečo vymyslí. Relatívne sa nám to darilo," prezradil 

O osude duelu sa rozhodlo v záverečných desiatich minútach, v ktorej topoľčianski hráči zvýšili svoj náskok z dvoch (23:21) až na sedem gólov (28:21, 29:22, 30:23). 

Pomohli diváci

"Veľmi nám pomohli diváci, ktorí utvorili nevídanú atmosféru a tá hnala hráčov dopredu. V extraligovom vzájomnom dueli sme mali slabšiu poslednú desaťminútovku, teraz to bolo opačne. Boli sme v nej lepší ako Tatran. Tešia ma všetky naše góly, ale mimoriadne to, že sa strelecky dokázali presadiť aj naši mladí hráči Marek Hlinka s Dávidom Michalkom, ktorí dali po päť gólov," pokračoval kormidelník Agra, ktorý neprikladá väčší význam tomuto prekvapujúcemu víťazstvu.

 "Neznamená to nič mimoriadne, hoci si ho ceníme, lebo nad Prešovom nevyhrá hocikto. Nelietame však v oblakoch. Musíme sa sústrediť na najbližšie extraligové vystúpenia. Nesmieme podľahnúť uspokojeniu, že sme podali veľmi dobrý výkon. Naopak, pokúsime sa nadviazať a podávať kvalitné výkony, ktoré nám prinesú ďalšie víťazstvá."

Výsledok utorňajšieho semifinále Slovenského pohára v hádzanej mužov

- hrá sa na odvety

HK Agro Topoľčany - Tatran Prešov 30:25 (14:13)

Najviac gólov: Pupík 6, M. Hlinka 5, D. Michalka 5/2 - Hrstka 8/3, Kopčo 4, Antl 4/2

Pok. hody: 3/3 - 6/5, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Haščík a R. Sivák, 620 divákov

HK Agro Topoľčany - Tatran Prešov 30:25 (14:13)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner