Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

pohárová streda v hlohovci

Až dva zápasy v jeden deň zo Slovenského pohára uvidia priaznivci hádzanej v Hlohovci v stredu 9.12.
7.12. 2015 Autor - redakcia
Foro - www.sporta.sk
V stredu 9.12. v Hlohovci bude patriť večer “pohárovej strede”, keďže aj muži a aj ženy HC Sporta Hlohovec privítajú svojich súperov na domácej palubovke.
Pohárový večer otvoria muži prvým semifinálovým zápasom s Považskou Bystricou už o 17:00 hod. a po ňom bude nasledovať duel ženského štvrťfinále Slovenského pohára medzi domácou Sportou a HK Slovan Duslo Šaľa.
“Máme v Hlohovci pohárovú stredu - dva zápasy Slovenského pohára a som rád, že k nám zavíta aj z pohľadu žien dobrý súper. Uvidíme, čo prinesie tento zápas poroti Šali. Z pohľadu mužov, pokiaľ chceme hrať finále, musíme urobiť pre to maximum a zvíťaziť.” Patrik Voltman prezident HC Sporta Hlohovec pred dulemi Slovenského poháramu mužov a žien.

Hlohovčanky aj Šalianky na víťaznej vlne
Hlohovčanky  v pohári zatiaľ zostreliti Stupavčanky v novembrovom zápase na ich domácej pôde 22:27. Okrem toho sa víťazne naladili v nedeľu (6.12.) proti dovtedajšiemu lídrovi zo Šurian. Šurany doma zdolali v pomere 33:25 a lídrovi uštedrili tretiu prehru v tohtročnej edícii. Pred zápasom sa kouč domácej Sporty Ivan Dávidek vyjadri pre klubový portál, že “ Šaľa je na inej úrovni, no zápas so Šuranmi je pre nás dobrou prípravou, čo sa aj potvrdilo. Pred zápasom so Šaľou jasne načrtol ambície svojho tímu:  Ideme si zahrať, je to veľmi dobrý súper, ktorý by mohol pritiahnuť aj ľudí do hľadiska. Sme si vedomí, že je to dosť kvalitný súper, aby sme sa mohli cez nich prebojovať ďalej. Chceme v tomto zápase  ukázať, že aj my to vieme hrať, no uvidíme ako to celé dopadne. Samozrejme, na zápas sa tešíme, dodal Ivan Davidek.
Sportu doma čaká teda veľké sústo v pohári - HK Slovan Duslo Šaľa, renomovaný klub s tradíciou a úspechmi. Šalianky sú po víkende tak isto víťazne naladené. V ženskej interlige naplno bodovali na pôde Písku v pomere 23:33. Nielen preto zápas na palubovke Hlohovca by mal byť povinnou jazdou pre Šalianky. "Samozrejme sme pripravení, mančaft je zdravotne na tom dobre. Nič iné neprichádza do úvahy ako povinné víťazstvo. Dúfam, že sa nám podarí prebojovať do ďalšej fázy pohára. Takže v stredu v Hlohovci berieme jedine víťazstvo,  zdôraznil rolu favorita v zápase Ladislav Kovács (manažér klubu HK Slovan Duslo Šaľa).

Aj Sporta aj MŠK chcú hrať finále pohára
Muži Sporty nastúpia v predzápase proti tradičnému súperovi z Považia - proti Považskej Bystrici. Lánsky vicemajster chce tohtosezóne plány postupne napĺňať aj v pohárovej účasti. "Chceme samozrejme postúpiť. Musíme si vytvoriť už v domácom zápase dobrú východiskovú pozíciu, aby sme  do odvety išli s náskomom. Našou ambíciou je prebojovať sa do finále, chceme hrať finále", vyjadril sa pred duelom s Považanmi prezident HC Sporta Hlohovec Patrik Voltmann.
Považskobystričania síce posledne nepredvádzajú kvalitné výkony. “Momentálne nepredvádzame to na čo máme, no chceme to už čo najskôr zmeniť - najlepšie už v tomto pohárovom zápase. Chceme aj my uspieť, aby sme v domácej odvete mali stále o čo hrať. Zdravotne je tím na tom veľmi dobre a po zápase v Pezinku sme dostatočne namotivovaní. Aj my sa chceme dostať do finále. Za istých okolností by aj druhé miesto v pohári mohlo znamenať účasť v pohárovej Európe aj budúci rok. O to viac chceme v Hlohovci urobiť zaujímavý výsledok  a pobiť sa o finálovú účasť v národnom pohári, prezentoval situáciu pred dôležitým zápasom v Hlohovci Ľuboš Cifra za MŠK Považská Bystrica.

Slovenský pohár ženy - štvrťfinále (hrá sa na jeden zápas)
HC Sporta Hlohovec - HK Slovan Duslo Šaľa (streda 9.12. 2015 o 19:00 hod.)
Slávia Serď - ŠKP Bratislava (streda 9.12. 2015 o 18:00 hod.)
Iuventa Michalovce - Bemaco Prešov (streda 9.12. 2015 o 18:00 hod.)
HKM Šurany - HK Slávia Partizánske (streda 9.12. 2015 o 18:00 hod.)

Slovenský pohár muži - semifinále (1. zápas)
HC Sporta Hlohovec - MŠK Považská Bystrica (streda 9.12. 2015 o 17:00 hod.)
HK Agro Topoľčany - Tatran Prešov 30:25 (hralo sa 17.11. 2015)
Tatran Prešov - HK Agro Topoľčany (2. zápas 9.12. 2015 o 18:00 hod.)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner