Hlohovec je druhým finalistom Slovenského pohára mužov

Finále slovenského pohára mužov si zahrajú Tatran Prešov a Sporta Hlohovec.
16.12. 2015 Autor - sita
František Zaťko strelil v Považskej Bystrici päť gólov. FOTO - SITA

Hádzanári MŠK Považská Bystrica si nezopakujú minulosezónne súboje s Tatranom Prešov o trofej v Slovenskom pohári mužov 2015/2016.

Prvenstvo obhajujúci Prešovčania postúpili do finále ešte minulý týždeň cez HK Agro Topoľčany (25:30, 24:18). Ich súpermi budú hráči HC Sporta Hlohovec, ktorí sa stali druhými finalistami v stredu.

Hráči Sporty po minulotýždňovom domácom víťazstve 29:25 nad MŠK Považská Bystrica nenechali nič na náhodu a vyhrali aj odvetu u súpera, hoci už len 25:24 (14:10).

Považania od začiatku ťahali za kratší koniec. Až na krátku chvíľu, keď otočili z 1:3 na 4:3, boli vo vedení Hlohovčania. Tí po zmene strán svoj polčasový štvorgólový náskok zdvojnásobili - v 47. min 24:16.

Domáci síce vyhrali posledných 11 minút 8:1, ale ani to nestačilo na odvrátenie prehry a dupľom ani na vyradenie súpera.

Slovenský pohár v hádzanej mužov 2015/2016

- hralo sa na odvetu

MŠK Považská Bystrica - HC Sporta Hlohovec 24:25 (10:14)

- prvý zápas 25:29, do finále postúpil Hlohovec

Najviac gólov: M. Kozák 7/5, Vallo 4, Firit 3 - Ľ. Ďuriš a F. Zaťko po 5, Guzy, Laho, Vaňko a Majbík po 3

Pok. hody: 5/5 - 1/0, vylúčení: 3 - 6, rozhodovali: Daňo a Sabol, 400 divákov