Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenský pohár žien: V Šali je favoritom obhajca z Michaloviec, vysiela aj huste

Počas víkendu v šalianskej Mestskej športovej hale záverečný turnaj Slovenského pohára hádzanárok 2015/2016.
18.12. 2015 Autor - sita
Víťazky posledného vydania Slovenského pohára v hádzanej žien Iuventa Michalovce. FOTO - SITA

Netradične bez domáceho tímu vyvrcholí v Šali počas víkendu Slovenský pohár v hádzanej žien 2015/2016. Hádzanárky miestneho HK Slovan Duslo Šaľa, ktoré mali byť najvážnejším konkurentom michalovského obhajcu prvenstva, sa totiž na záverečný turnaj nekvalifikovali. Vo štvrťfinále šokujúco vypadli s prvoligovým Hlohovcom.

Vyvrcholenie domácej národnej pohárovej súťaže sa po minulosezónnej výnimke, keď sa pre účasť reprezentácie SR na ME 2014 v Maďarsku a Chorvátsku uskutočnilo až v jej závere po skončení dlhodobej časti spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL), sa opäť koná na konci kalendárneho roka. O držiteľovi prvej trofeje v tomto ročníku sa tak bude rozhodovať po ôsmich mesiacoch. 

Dejisko v Šali

Dejiskom zápasov záverečného turnaja bude počas víkendu šalianska Mestská športová hala, hoci záujem o jeho usporiadanie prejavili po úspechu v predchádzajúcom ročníku aj v Michalovciach. Medzi kvarteto najlepších tímov SP sa okrem Iuventy Michalovce, ktorá obhajuje triumf, prebojovali HK Slávia Partizánske, ŠKP Bratislava a opäť aj prvoligové družstvo HC Sporta Hlohovec. V porovnaní so štvoricou účastníkov, ktoré bojovalo o túto trofej v apríli 2015, nastala jedna zmena - ŠKP nahradil Šaľu.

Od minulého týždňa je známe aj zloženie semifinálových dvojíc, ktoré si zmerajú sily v sobotu 19. decembra. Od 17.00 h sa predstaví Iuventa Michalovce proti bratislavskému ŠKP. Oba tímy sa stretli aj pred týždňom a konečný výsledok predohrávaného interligového súboja 43:14 jasne ukazuje, že úloha veľkého favorita patrí Zemplínčankám. Papierové predpoklady hovoria pre jedno z družstiev aj v druhej dvojici, od 18.45 h ich HK Slávia Partizánske bude chcieť potvrdiť proti HC Sporta Hlohovec.

V Šali sa doteraz naposledy uskutočnil záverečný turnaj v roku 2013, keď domáce družstvo HK Slovan Duslo podľahlo vo finálovom súboji o trofej Iuvente Michalovce 27:31. Domáce prostredie bývalo v ostatných sezónach veľkou výhodou, v rokoch 2006 - 2011 sa z celkového triumfu tešili hádzanárky z klubu usporiadateľa vyvrcholenia SP (postupne Slovan Duslo Šaľa, Iuventa Michalovce, ŠKP Bratislava, Šaľa, Iuventa a HK Danlog Partizánske). Po dvoch rokoch porušenej tradície na ňu v sezóne 2014/2015 opäť nadviazali Zemplínčanky. Šalianky však nebudú pokračovať v ich šľapajach.

Semifinále i finále

Vo finále uplynulého ročníka (26. 4. 2015) triumfovali v Michalovciach hádzanárky Iuventy nad Šaliankami 32:27 (17:16) a v doterajšej 37-ročnej histórii súťaže získali šieste pohárové prvenstvo. Partizánčanky majú na konte štyri víťazstvá, Hlohovčanky vďaka svojim predchodkyniam z Odevy dva úspechy a Bratislavčanky z ŠKP jediný triumf.

Semifinále i finále, ktoré je v Šali na programe v nedeľu 20. 12. od 10.30 h, sa hrá vyraďovacím systémom na jeden zápas. V prípade nerozhodného výsledku v riadnom hracom čase sa nepredlžuje, ale nasleduje vždy rozstrel zo značky 7 m hodu. Zdolaní semifinalisti nehrajú v zmysle rozpisu súťaže stretnutie o 3. miesto. Víťaz získa okrem trofeje a finančnej prémie 1200 eur aj právo účasti vo Vyzývacom pohári 2016/2017. V prípade, že je víťaz SP aj majstrom, prechádza právo štartu v PVP na finalistu.

Program záverečného turnaja Slovenského pohára v hádzanej žien (Šaľa, 19. - 20. 12. 2015):

sobota 19. decembra:

semifinále: 

Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava (od 17:00)
HK Slávia Partizánske - HC Sporta Hlohovec (I. liga) (od 18.45)

nedeľa 20. decembra:

finále: 10.30 h víťazi semifinálových duelov 

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner