Slovenský pohár žien: Iuventa Michalovce postúpila cez ŠKP do finále (+ video)

V Šali sa zápasom Michaloviec a ŠKP Bratislava začal finálový turnaj Slovenského pohára žien v hádzanej.
19.12. 2015 Autor - sita
Michalovčanky zdolali pred pár dňami ŠKP Bratislava aj v zápase WHIL. FOTO - ŠTEFAN MADARAS / iuventa-zhk.sk

Hádzanárky Iuventy Michalovce postúpili na záverečnom turnaji Slovenského pohára žien 2015/2016 v Šali do finále, keď v sobotňajšom úvodnom semifinálovom zápase zdolali bratislavský ŠKP jednoznačne 32:22 (15:12).

Bratislavčanky v I. polčase ešte ako-tak držali krok, ale po zmene prišiel uragán v podaní Zemplínčaniek, ktoré za 11 minút zvýšili vedenie na 24:13 a predčasne rozhodli o osude duelu.

Poslednou prekážkou pre zverenky Františka Urbana na ceste za obhajobou celkového prvenstva bude úspešný z druhej dvojice semifinále HK Slávia Partizánske - HC Sporta Hlohovec, ktorá si zmeria sily od 18.45 h. Finále je na programe v nedeľu o 10.30 h.

Slovenský pohár žien 2015/2016

- záverečný turnaj v Šali - semifinále (hralo sa na 1 zápas) - sobota:

Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava 32:22 (15:12)

- do finále postúpila Iuventa

Najviac gólov: Fiľková-Trehubová 8/2, Holešová a Perederijová po 4 - Beňušková 7/2, Marčeková 6, Trúnková a Šarišská po 2

Pok. hody: 4/2 - 4/3, vylúčené: 5 - 1, rozhodovali: Daňo a Sabol, 250 divákov

Slávia Partizánske - HC Sporta Hlohovec (I. liga) 24:16 (14:9)

- do finále postúpilo Partizánske

Najviac gólov: Geričová a Štetáková po 4, Michnová 4/1 - Krajčovičová 5/2, Kisová 3, Koníková 3/3

Pok. hody: 2/2 - 6/5, vylúčené: 3 - 1, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula, 350 divákov

Zostávajúci program záverečného turnaja Slovenského pohára (Šaľa, 19. - 20. 12. 2015):