Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Začala sa Malacká minihandball liga

V rámci projektu Malacká minihandball liga je naplánovaných 6 turnajov.
24.12. 2015 Autor - Mgr. Šuster

HO TJ Strojár Malacky v spolupráci s CVČ Malacky a ZŠ Štúrova 142/A, Malacky spustili popri projekte Záhoráckej minihandball ligy i druhý minihádzanársky projekt, ktorý nesie názov Malacká minihandball liga.  Prioritne je určený pre chlapcov a dievčatá ročník narodenia 2004 a mladších, ktorí navštevujú školy v Malackách.

V rámci projektu je naplánovaných 6 turnajov (3 pre dievčatá a 3 pre chlapcov), ktoré sa uskutočnia v termíne  od decembra 2015  do mája 2016.  V každom mesiaci by mal byť  jeden turnaj a pravidelne sa budú striedať  turnaje pre dievčatá  a pre chlapcov.

Snahou organizátorov je aby nešlo  ani tak o výsledky ako skôr o zábavu a chuť dobre si zahrať. Usporiadatelia pripravujú  i rôzne sprievodné súťaže v ktorých môžu deti ukázať aj svoj individuálny talent a šikovnosť.

Prvé kolo sa úspešne uskutočnilo v stredu 16.12.2015 v ŠH Malina a zúčastnilo sa ho 5 dievčenských tímov zo ZŠ Dérera, ZŠ Záhorácka a ZŠ Štúrova.  Všetky zápasy boli odohraté s plným záujmom a zanietením a mimo zápasov si dievčatá zasúťažili i v presnosti hodu na cieľ a v driblovaní.

Najlepšie z každého družstva boli za svoje výkony v týchto súťažiach i mimoriadne odmenení. 

Najlepšími driblérkami sa stali  Timea Morávková (Dérera A), Eva Balaščíková (Štúrova 5.roč.), Magdalénka Mrázová (Štúrova 4.roč.), Dominika Juhásová (Záhorácka), Silvia Oravcová (Dérera B).

Najpresnejšiu mušku pri streľbe ukázali Tereza Havlová (Dérera B), Andrea Aparicio (Záhorácka), Melánia Kršková (Štúrova 4. roč.), Sarah Kujanová (Štúrova 5. roč.) a Karolína Lineková (Dérera A).

Organizátori ďakujú všetkým riaditeľom základných škôl v meste za ústretovosť a tak isto i pedagógom, ktorí sprevádzali a viedli svoje deti.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner