Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

HUSTÝ PROGRAM HÁDZANEJ AJ NA HUSTE.TV

Žijeme hádzanou. Skutočne, tieto a najbližšie dni patria hádzanej. Kolotoč roztočili  kadeti, pridávajú sa juniori, po zimnej prestávke sa opäť rozbieha aj interliga žien. No azda to najpodstatnejšie príde dnes.
9.1. 2016 Autor - redakcia
Skutočne hustý program ponúka hádzaná na Slovensku v týchto dňoch . Postarali sa o to najmä reprezentanti  -postupne muži, juniori, kadeti a interliga žien. Azda najvačším ťahákom sú momentálne muži, ktorí bojujú o miestenku na svetový šampionát 2017 do Francúzska. Juniori si to rozdajú v trojzápase s rovnakým súperom z Izraela. Kadeti už vo štvrtok úspešne odštartovali medzinárodný domáci turnaj v Bratislave. Pridala sa interliga žien po zimnom spánku, kde šlágrom kola bude zápas Šale s  českým majstrom Mostom.  Okrem toho, dnes (9.1.) majstrovská Iuventa Michalovce zabojuje v osemfinále pohára EHF na pôde Metzingenu o ďalší úspech. Po víkende to bude opať reprezentácia mužov, ktorá sa popasuje s Bosnou a Hercegovinou, ktorej majú čo oplácať . Porcia  zhusteného hádzanárskeho programu sa objaví aj na obrazovkách HUSTE.TV v podobe odvysielania živých online prenosov zo zápasov mužskej reprezentácie. Signál bude šírený aj mimo územia Slovenska.
Heisterovi mladíci zatiaľ úspešní
Slovenská kadetská reprezentácia má po dvoch dňoch domáceho medzinárodného turnaja na konte dve výhry.
Mladíci pod vedením trénera Zoltána Heistera zvíťazili aj v druhom zápase medzinárodného turnaja svojej vekovej kategórie v Bratislave. Po výhre v prvom zápase s Izraelom (23:22) Slováci zdolali v druhom zápase aj reprezentáciu Poľska. Tentoraz 32:29. Slováci v sobotu v poslednom zápase turnaja nastúpia proti Rakúsku a v zápase budú bojovať o celkové prvenstvo na turnaji. V sobotu sa tak stretnú aktuálne prvé dve družstvá v tabuľke turnaja. Mladíci zatiaľ vedú tabuľku. V sobotu (9.1.) turnaj vyvrcholí posledními zápasmi: M18  POL-ISR o 11:30 hod., M18  SVK-AUT o 13:30 hod. -  hrá sa na Starých Gruntoch.

Gernátovi  chlapci v trojzápase proti Izraelu
Reprezentáciu juniorov čakajú dva zápasy v Bratislave a jeden v Hlohovci. Pozitívne sú výsledky z posledných prípravných zápasov s Poľskom a Českom. "Chlapcom sa postupne dvíha sebavedomie a miestami je naša hra naozaj oveľa lepšia ako v lete," povedal po súbojoch s Českom  pre slovakhandlball.sk tréner Gernát. Základ jeho aktuálnej nominácie tvoria hráči ŠKP Bratislava a Tatrana Prešov. Doplnili ich po dvaja hráči z Hlohovca a z Topoľčian. Juniori si to s Izraelom postupne rozdajú v piatok (8.1. o 20:00 hod.) v Hant aréne v Bratislave, v sobotu (9.1. o 14:00 hod.) v športovej hale v Hlohovci a opäť v Hant aréne v nedeľu (10.1. o 10:30 hod.).

Ženské zápasové ťaháky
Počas víkednu rozohrajú vo WHIL-ke 13. kolo, ktoré sa skompletizuje až v stredu 13.1. zápasom Plzne s Porubou. Nepochybne pozornosť púta najmä duel HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Baník Most, ktorý sa hrá dnes (9.1.) so začiatkom o 18:00 hod.. Očakáva sa atraktívne stretnutie, v ktorom Šalianky budú chcieť odčiniť decembrovú blamáž zo štvrťfinále Slovenského pohára. Majú však pred sebou náročnú úlohu, keďže privítajú českého šampióna DHK Baník Most. 
Iuventa Michalovce vďaka predohrávke v týždni s prehľadom pokorila Bemaco Prešov, no dnes (9.1.) ju čaká podstatne väčšie sústo. V osemfinále pohára EHF  čaká Iuventu prvý duel s bundesligovým TuS Metzingenom. Michalovčanky budú chcieť potvrdiť zatiaľ úspešné tohtosezónne ťaženie v pohárovej Európe. Zápas začína o 19:00 hod..

SKUTOČNE. ŽIJEME HÁDZANOU!
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner