Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Štyri hráčky z Iuventy sú v top 10 kanonierok Pohára EHF

Veronika Habánková je po osemfinále treťou najlepšou strelkyňou Pohára EHF hádzanárok 2015/2016
25. januára 2016, autor: SITA
Veronika Habánková (vľavo). Foto: SITA/Štefan Madaras

Hádzanárky Iuventy Michalovce skončili svoje účinkovanie v Pohári EHF žien 2015/2016 v osemfinále, v ktorom nestačili na nemecký TuS Metzingen (26:30 a 22:26). V odohraných kolách tejto európskej pohárovej súťaže sa im darilo strelecky a zaradili sa medzi najlepšie kanonierky. Po odvetných zápasoch osemfinálového 4. kola figurujú štyri v top 10. 

Najvyššie je Veronika Habánková, ktorej patrí s 31 gólmi priebežne 3. pozícia. Druhú najpresnejšiu mušku z tímu trénera Františka Urbana mala Tetyana Fiľková-Trehubová s 30 presnými zásahmi, v poradí figuruje na 6. priečke. 

Hneď za ňou sa nachádza Ukrajinka v službách Zemplínčaniek Oľga Perederijová (29) a 9. je Mária Holešová (28). 

Do najlepšej pätnástky - na 14. stupienok sa zmestila aj ďalšia slovenská reprezentantka Simona Szarková z DHK Baník Most (27). 

Hráčky Michaloviec i Mosta však už v Pohári EHF nepokračujú, takže si už nebudú môcť obohatiť svoje kontá o ďalšie góly.

Poradie najlepších strelkýň Pohára EHF 2015/2016 po odvetných dueloch osemfinálového 4. kola:

1. Irina Glibková (Ukr./HCM Roman) 38 gólov, 2. Laura Celeste Rotondová (Tal./Indeco Conversano) 36, 3. Jasmina Djapanovičová (Srb./H 65 Höörs Handbollsklubb), Rahel Furrerová (Švajč./Spono Eagles) a Veronika Habánková (SR/Iuventa Michalovce) po 31, 6. Tetyana Fiľková-Trehubová (SR/Iuventa Michalovce) 30, 7. Oľga Perederijová (Ukr./Iuventa Michalovce) 29, 9. Mária Holešová (SR/Iuventa Michalovce) 28, 14. Simona Szarková (SR/DHK Baník Most) 27

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner