Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V Lige majstrov dostávajú šancu aj mladé slovenské rodáčky

Stredná spojka z dunajskostredskej liahne Rita Lakatosová a odchovankyňa bratislavského ŠKP, ľavá spojka Anette Emma Hudáková, sa udomácňujú v kádri Győri Audi ETO.
15.2. 2015 Autor - sita
Rita Lakatosová v drese Györi Audi ETO KC.

Na súpiskách klubov účinkujúcich v Lige majstrov žien 2015/2016 sú dve slovenské hádzanárky z tímu nemeckého šampióna Thüringer HC. Lýdia Jakubisová však pre dlhodobé zranenie a ani Lucia Hruščáková pre očakávaný prírastok do rodiny nemôžu pomôcť svojim spoluhráčkam. Dobré meno slovenskej hádzanej však robia ďalšie štyri rodáčky zo SR, ktoré majú už maďarské občianstvo.

V Komárne narodené duo Szandra Szöllősi-Zácsik, Mónika Kovacsicz (Kovačicová) netreba hádzanárskym priaznivcom príliš predstavovať, keďže obe patria do národného tímu žien Maďarska. 

V ostatnom čase sa objavili nové hviezdičky so sľubným potenciálom do budúcnosti. 

Rita Lakatosová pochádza z Dunajskej Stredy, ešte stále len 16-ročná stredná spojka má už za sebou štart za "áčko" špičkového tímu Győri Audi ETO. V LM dostala príležitosť dirigovať hviezdne spoluhráčky ako Amorimová, Sullandová či Lökeová v januári pri víťazstve nad švédskym IK Sävehof (26:18). 

"V skutočnosti som nečakala, že dostanem šancu, ale približne päť minút pred koncom mi dievčatá povedali, že kouč Ambros Martín počíta so mnou. Od trémy som mala spotené dlane, pri prvom útoku to bolo aj cítiť, ale potom som si postupne našla miesto na palubovke. Bolo veľmi jednoduché režírovať hru pri spoluhráčkach, z ktorých je každá mimoriadne kvalitná hádzanárka," uviedla vtedy pre portál Maďarského zväzu hádzanej Lakatosová. Odchovankyňa ŠK Talent Dunajská Streda.

Uplynulý víkend si prvýkrát v Lige majstrov zahrala za Győr aj Anette Emma Hudáková. Ľavá spojka, ktorá o niečo vyše mesiaca dovŕši plnoletosť, si győrsky dres obliekla v nedeľňajšom zápase na palubovke obhajcu triumfu v prestížnej súťaži Budučnost Podgorica z Čiernej Hory (22:25). 

Odchovankyňa bratislavského ŠKP, ktorá je dcérou trénera mužského tímu "policajtov" Juraja Hudáka (neterou bývalého reprezentanta a v súčasnosti hádzanárskeho trénera Ľuboša Hudáka), sa podľa oficiálneho zápisu EHF nezapísala do streleckej listiny. 

Sedemnásťročná hádzanárka takisto ako Lakatosová vlastní maďarský pas a túto krajinu aj reprezentuje v kadetskej kategórii. Jej brat Dávid je futbalový stopér Slovana Bratislava momentálne hosťujúci v prvoligovom MFK Skalica.

Liga majstrov v hádzanej žien 2015/2016

Súhrn výsledkov stretnutí 4. kola hlavnej skupinovej fázy

1. skupina:

FTC-Rail Cargo Hungaria (Maď.) - Rostov na Done (Rus.) 29:29 (15:13)

Fleury Loiret Handball (Fr.) - HCM Baia Mare (Rum.) 17:18 (8:8)

Thüringer HC (Nem.) - Larvik HK (Nór.) 20:28 (11:13)

Lýdia Jakubisová (dlhodobo zranená) a ani Lucia Hruščáková (tehotná) nefigurovali na zápasovej súpiske THC.

2. skupina:

Budučnost Podgorica (Č. Hora) - Györi Audi ETO KC (Maď.) 25:22 (12:12)

IK Sävehof (Švéd.) - FC Midtjylland (Dán.) 32:24 (17:11)

CSM Bukurešť (Rum.) - HC Vardar Skopje (Maced.) hrá sa 16. 2.

Anetka Hudáková s loptou.
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner