Víkendový sumár: Starší dorastenci Prešova strelili doma 55 gólov

Výrazným rozdielom počas víkendu vyhrali svoj zápas aj líderky 1. ligy starších dorasteniek z Bytče.
8.3. 2016 Autor - redakcia

Vedúce družstvo 1. ligy starších dorastencov Tatran Prešov si jasným spôsobom na domácej palubovke poradilo s hádzanármi regionálneho rivala 1. MHK Košice. Tatran Prešov je po výhre 55:21 na prvom mieste tabuľky súťaže.

„Od začiatku zápasu sme súpera do ničoho nepustili a v 7. min sme viedli 10:0. Vychádzalo nám úplne všetko v obrane aj v útoku. Polčas sme vyhrali hladko 31:9. Druhý polčas sme začali dosť nekoncentrovane a asi 10 minút bola naša hra trochu rozháraná. Potom sme sa vrátili do lepšieho rytmu a aj napriek slabšej obrane sme vyhrali výrazným rozdielom,“ povedal Daniel Jurecký, asistent trénera Tatrana.

Druhé ŠKP Bratislava zaostáva v tabuľke o dva body, ale má jeden zápas k dobru. Prešovčania v najbližšom kole cestujú na pôdu tretieho družstva súťaže do Topoľčian.

Nezaváhal ani vedúci tím 1. ligy starších dorasteniek. Bytča vyhrala na palubovke ŠŠK Drábova – Košice 47:6 a v tabuľke vedie pred Michalovcami o tri body.

Prvú ligu mladších dorastencov vedú bez prehry s 13 výhrami hádzanári Topoľčian. Prvú ligu mladších dorasteniek vedú s náskokom dvoch bodov zase dievčatá zo Šale.

Líderky 1. ligy žien z Michaloviec na domáci zápas nemohli nastúpiť, súper sa naň nedostavil. V tabuľke tak Michalovce vedú o jeden bod pred druhými Šuranmi.

Víkendový sumár

1. liga mladší dorastenci

06.03.2016

Stupava - Malacky - ŠK NOXWEL Sečovce 19 : 21

05.03.2016

ŠKP Bratislava - ŠK NOXWEL Sečovce 20 : 21, HK Slovan Levoča - Stupava-Malacky 20 : 34, MŠK Považská Bystrica - HK Topoľčany 22 : 27, HC Sporta Hlohovec - HK Slavoj Trebišov 22 : 35, Slovan Modra - HC ŠTART Nové Zámky 34 : 21, Tatran Prešov - 1. MHK Košice 37 : 24

1. liga mladších dorasteniek

05.03.2016

ŠŠK SLŠ Prešov - HK Slávia Partizánske - nehralo sa, hostky nepricestovali, Tatran Stupava - ŠKP Bratislava 20 : 27, HK Junior Močenok - HK AS Trenčín 23 : 32, IUVENTA Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 40 : 31, ŠŠK Drábova - Košice - MHK Bytča 11 : 32

05.03.2016

HK Slovan Levoča - Stupava-Malacky 27 : 18, MŠK Považská Bystrica - HK Topoľčany 26 : 28, HC Sporta Hlohovec - HK Slavoj Trebišov 42 : 35, Slovan Modra - HC Štart Nové Zámky 34 : 37

1. liga starších dorasteniek

05.03.2016

ŠŠK SLŠ Prešov - HK Slávia Partizánske - nehralo sa, hostky nepricestovali, Tatran Stupava -  ŠKP Bratislava 22 : 28, HK Junior Močenok - HK AS Trenčín 15 : 22, IUVENTA Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 36 : 25, ŠŠK Drábova - Košice - MHK Bytča 6 : 47

1. liga žien

06.03.2016

HKM Šurany - ŠKP Topoľčany 39 : 31

05.03.2016

Jednota Sokol Gabor Bánovce nB - ŠŠK-ZŠ Bernolákova16-Košice 32 : 12, Tatran Stupava - Respect Inter Bratislava 26 : 34, HK Junior Močenok - HK AS Trenčín 26 : 29, HC Sporta Hlohovec - Handball Zlatná na Ostrove 25 : 24, IUVENTA Michalovce - ŠŠK CVČ NESVADY - IMEĽ - nehralo sa, hostky nepricestovali

ROK 2016: 1 252 600,- EUR