Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V SEHA League sa podarila úspešná obhajoba Veszprému

Hráči Vesprému sa v tejto sezóne k svojmu druhému triumfu v súťaži prepracovali bez jedinej prehry.
3.4. 2016 Autor - sita
Hráči Veszprému s trofejou. Foto - Seha photo

Celkovým víťazom 5. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" v hádzanej mužov sa po roku stal opäť MVM Veszprém. 

Maďarský favorit zvíťazil v nedeľňajšom finále na turnaji Final Four v chorvátskom Varaždíne nad macedónskym RK Vardar Skopje 28:26 (14:15) a obhájil lanské prvenstvo z domácej pôdy. 

Veszprémčania sa k svojmu druhému triumfu v súťaži, čím sa vyrovnali svojmu finálovému súperovi, prepracovali bez jedinej prehry. V základnej časti z 18 zápasov 16 vyhrali a 2 remizovali, na vyvrcholení SEHA League pridali ďalšie dve víťazstvá. To rozhodujúce sa nerodilo ľahko. 

V prvom polčase mali hráči MVM až štvorgólové manko a vedenia sa prvýkrát ujali v 34. min (17:16). Až do konca to bol vyrovnaný boj, Veszprém však lepšie zvládol záverečnú desaťminútovku a prekazil Vardaru, ktorý neuspel v druhom zo štyroch finále, šancu na víťazný hetrik.

V dueli o 3. miesto sa presadili hádzanári RK Prvo plinarsko društvo Záhreb, ktorí po prestávke otočili vývoj konfrontácie s bieloruským HC Meškov Brest 24:23 (13:14). Pre chorvátsky tím to znamená obhajobu vlaňajšieho umiestnenia a zároveň štvrtýkrát v histórii SEHA Leauge 3. priečku, okrem toho má na konte aj prvenstvo z roku 2013. 

Brest po finálových účastiach v predchádzajúcich dvoch ročníkoch zostal tentoraz za stupňom pre trio najlepších. Tatran Prešov sa na turnaj Final Four neprebojoval a obsadil konečnú 5. pozíciu. 

Záverečný turnaj SEHA Gazprom League 2015/2016 vo Varaždíne - nedeľa: 

finále: 

MVM Veszprém (Maď.) - RK Vardar Skopje (Maced.) 28:26 (14:15)

zápas o 3. miesto: 

HC Meškov Brest (Biel.) - RK Prvo plinarsko društvo Záhreb (Chor.) 23:24 (14:13)

Prehľad víťazov turnajov Final Four v predchádzajúcich ročníkoch SEHA League:

2012 (Záhreb/Chor.): RK Vardar Pro Skopje (Maced.), 2013 (Skopje/Maced.): RK Croatia Osiguranje Záhreb (Chor.), 2014 (Nový Sad/Srb.): RK Vardar Skopje (Maced.), 2015 (Veszprém/Maď.): MKB-MVM Veszprém (Maď.), 2016 (Varaždín/Chor.): MVM Veszprém (Maď.)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner