Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Úspešný finiš Trieru, sestry Weibelové slávili záchranu

Šesť víťazstiev z ostatných siedmich duelov a hádzanárky DJK/MJC Trier sa udržali v II. bundeslige.
24. apríla 2016, autor: SITA

Misia splnená, hlásia hádzanárky DJK/MJC Trier aj so slovenským súrodeneckým duom Andrea Czanik - Lucia Weibelová. V minulej sezóne sa rozlúčili s najvyššou nemeckou súťažou žien a teraz im hrozilo, že budú musieť opustiť aj II. bundesligu. 

Zo zdanlivo nemožnej situácie, keď v 20 kolách získali len šesť bodov, sa však dokázali vyhrabať a uplynulý víkend dokonca už mohli oslavovať - udržanie si druholigovej príslušnosti. 

Tri kolá pred koncom

Definitívu im prinieslo domáce víťazstvo nad SV Union Halle-Neustadt 31:29 a zároveň prehra SG 09 Kirchhof v Bensheime 23:24. Hráčky Trieru majú tri kolá pred koncom istotu záchrany. Sestry Weibelová k sobotňajšiemu úspechu prispeli 5 (Lucia) a 1 gólom (Andrea).

"Definitíva záchrany nám priniesla veľkú úľavu a najmä spokojnosť. V priebehu sezóny prišlo popri zmene na trénerskom poste aj k doplneniu kádra či uzdraveniu hráčok, navyše od februára pracujeme s mentálnou trénerkou. To všetko malo podiel na našom úspechu. Navyše, sme veľmi dobrý kolektív a v takom tíme je vždy veľká sila a chuť," poznamenala pre agentúru SITA pivotka Andrea Czanik, autorka 47 tohtosezónnych gólov DJK/MJC. Jej mladšia sestra - spojka Lucia Weibelová je so 134 presnými zásahmi aktuálne druhou najlepšou strelkyňou družstva.

Z jasného duelu si hráčky Trieru urobili drámu. V 55. min vyhrávali jasne 29:23, súperky sa potom dotiahli na 28:30 v 58. min, ale napokon aj vďaka španielskej trénerke Cristine Cabezovej Gutiérrezovej, ktorá sa v závere sama poslala na palubovku, už víťazstvo z rúk nepustili. V tábore Trierčaniek nastala okrem radosti aj veľká úľava. "Čelili sme náročným fázam, ktoré sme prestáli spoločne, za čo patrí vďaka celému družstvu i vedeniu," skonštatovala Cabezová.

Ďalej chcú víťaziť

Trier z ostatných siedmich ligových vystúpení vyhral šesť a v nastúpenom trende chce vydržať až do konca sezóny. "Zvíťaziť chceme aj v zostávajúcich troch dueloch a aj športovo sa ocitnúť na nezostupovej pozícii. To je náš nový cieľ," dodala hrajúca trénerka, ktorá narážala na fakt, že k predčasnej istote záchrany pomohli jej družstvu aj administratívne dôvody (neudelenie licencií niektorým tímom na nadchádzajúcu sezónu). DJK/MJC sa so ziskom 18 bodov nachádza po 27. kole na 14. priečke v 16-člennej tabuľke II. bundesligy.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner