Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Kertészovej najvydarenejší zápas, odniesol si to Zrinski

Andrea Kertészová je s pôsobením v Chorvátsku spokojná a už aj dohodnutá na pokračovaní pôsobenia v Splite.
26. apríla 2016, autor: SITA
Fotka z šatne ŽRK Split. Foto - Archív

Slovenská hádzanárka Andrea Kertészová predviedla v závere uplynulého týždňa v drese ŽRK Split 2010 to, čo ju zdobilo počas pôsobenia na domácej scéne - kanonierske schopnosti. 

V piatkovej predohrávke 26. kola najvyššej chorvátskej súťaže prispela k víťazstvu svojho tímu nad družstvom Zrinski 34:28 deviatimi presnými zásahmi, na ktoré potrebovala len desať streleckých pokusov.

"Určite to bol jeden z mojich najvydarenejších zápasov, čo ma veľmi teší. Obzvlášť proti vysunutej obrane 1 - 2 - 3, čo nie je moja parketa," poznamenala pre agentúru SITA Kertészová, ktorú veľmi potešil zisk dvoch bodov. Tie posunuli Split 2010 v tabuľke na 6. miesto práve pred svojho zdolaného súpera.

"Bolo to pre nás veľmi dôležité stretnutie. Potrebovali sme vyhrať, aby sme v tabuľke skončili čo najvyššie. To sa nám aj podarilo aj napriek početným zraneniam v kádri, čo však v závere sezóny nie je nič neobvyklé. Po zápase vládla v klube veľká pohoda a spokojnosť," poznamenala 27-ročná ľavá spojka.

Po piatkovom víťazstve prišla v sobotu prehra s lídrom Podravka Koprivnica (15:30). "Teraz máme v sobotu pred sebou posledný ligový zápas v Záhrebe, ktorý bude tiež veľmi náročný."

Kertészová prišla do Splitu v januári 2016, keď ešte na jeseň predčasne ukončila svoju anabázu v HK Slovan Duslo Šaľa. 

"S pôsobením v ŽRK Split 2010 som zatiaľ veľmi spokojná. Musím si zaklopať. Myslím si, že som si rýchlo zvykla. Adaptáciu mi uľahčili aj spoluhráčky, sú veľmi zlaté a od začiatku sa mi snažili pomôcť. Štýl hry v Chorvátsku je veľmi tvrdý, taký skôr silový, čo mi zatiaľ celkom vyhovuje," tvrdí topoľčianska rodáčka, ktorá aj najbližšiu budúcnosť spája s chorvátskym angažmánom.

"Polemizuje sa o spojení oboch splitských klubov, je to všetko v riešení. Ja zmluvu nemám ešte podpísanú, ale už sme dohodnutí, že zostávam."

ROK 2016: 1 252 600,- EUR
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner