Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Kertészovej najvydarenejší zápas, odniesol si to Zrinski

Andrea Kertészová je s pôsobením v Chorvátsku spokojná a už aj dohodnutá na pokračovaní pôsobenia v Splite.
26. apríla 2016, autor: SITA
Fotka z šatne ŽRK Split. Foto - Archív

Slovenská hádzanárka Andrea Kertészová predviedla v závere uplynulého týždňa v drese ŽRK Split 2010 to, čo ju zdobilo počas pôsobenia na domácej scéne - kanonierske schopnosti. 

V piatkovej predohrávke 26. kola najvyššej chorvátskej súťaže prispela k víťazstvu svojho tímu nad družstvom Zrinski 34:28 deviatimi presnými zásahmi, na ktoré potrebovala len desať streleckých pokusov.

"Určite to bol jeden z mojich najvydarenejších zápasov, čo ma veľmi teší. Obzvlášť proti vysunutej obrane 1 - 2 - 3, čo nie je moja parketa," poznamenala pre agentúru SITA Kertészová, ktorú veľmi potešil zisk dvoch bodov. Tie posunuli Split 2010 v tabuľke na 6. miesto práve pred svojho zdolaného súpera.

"Bolo to pre nás veľmi dôležité stretnutie. Potrebovali sme vyhrať, aby sme v tabuľke skončili čo najvyššie. To sa nám aj podarilo aj napriek početným zraneniam v kádri, čo však v závere sezóny nie je nič neobvyklé. Po zápase vládla v klube veľká pohoda a spokojnosť," poznamenala 27-ročná ľavá spojka.

Po piatkovom víťazstve prišla v sobotu prehra s lídrom Podravka Koprivnica (15:30). "Teraz máme v sobotu pred sebou posledný ligový zápas v Záhrebe, ktorý bude tiež veľmi náročný."

Kertészová prišla do Splitu v januári 2016, keď ešte na jeseň predčasne ukončila svoju anabázu v HK Slovan Duslo Šaľa. 

"S pôsobením v ŽRK Split 2010 som zatiaľ veľmi spokojná. Musím si zaklopať. Myslím si, že som si rýchlo zvykla. Adaptáciu mi uľahčili aj spoluhráčky, sú veľmi zlaté a od začiatku sa mi snažili pomôcť. Štýl hry v Chorvátsku je veľmi tvrdý, taký skôr silový, čo mi zatiaľ celkom vyhovuje," tvrdí topoľčianska rodáčka, ktorá aj najbližšiu budúcnosť spája s chorvátskym angažmánom.

"Polemizuje sa o spojení oboch splitských klubov, je to všetko v riešení. Ja zmluvu nemám ešte podpísanú, ale už sme dohodnutí, že zostávam."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner