Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Puškášová do SV Union Halle-Neustadt

Bývalá hádzanárka Šale Patrícia Puškášová si zahrá v II. bundeslige.
28. apríla 2016, autor: SITA
Patrícia Puškášová (uprostred) na fotografii z roku 2010. Foto: SITA/Martin Havran

Nemecký druholigový hádzanárky klub SV Union Halle-Neustadt bol v uplynulej sezóne bez slovenského zastúpenia. Od súťažného ročníka 2016/2017 sa to však zmení, lebo siedmy tím aktuálneho poradia tabuľky posilní Patrícia Puškášová. Dvadsaťštyriročná ľaváčka naposledy pôsobila v III. lige v HSG Osterode, kde patrila medzi opory družstva. Pred odchodom do Nemecka bola hádzanárkou HK Slovan Duslo Šaľa.

"Teším sa na novú výzvu a možnosť hrať za Halle. Zaujal ma rýchly štýl hry Wildcats, čo bol tiež jeden z dôvodov môjho prestupu," uviedla Puškášová, ktorá sa bude okrem hádzanej venovať získaniu odborného vzdelania pri práci u jedného zo sponzorov.

Jej angažovanie potešilo aj šéftrénera Jörgena Gluvera: "Pravú stranu nášho spojkového radu máme teraz dobre vyplnenú dvoma ľaváčkami. Očakávam, že aj naša defenzíva získa na stabilite a bude pevnejšia ako v tejto sezóne."

Z Nitry pochádzajúca Puškášová je niekdajšou mládežníckou reprezentantkou SR a niekoľkokrát sa jej meno objavilo aj v nominácii ženského národného tímu.

V nedávnej minulosti pôsobila v SV Union Halle-Neustadt Dagmar Stuparičová, trénerom bol Michal Lukačín a predtým si jeho dres obliekala aj Žofia Fialeková.

ROK 2016: 1 252 600,- EUR
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner