Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Puškášová do SV Union Halle-Neustadt

Bývalá hádzanárka Šale Patrícia Puškášová si zahrá v II. bundeslige.
28. apríla 2016, autor: SITA
Patrícia Puškášová (uprostred) na fotografii z roku 2010. Foto: SITA/Martin Havran

Nemecký druholigový hádzanárky klub SV Union Halle-Neustadt bol v uplynulej sezóne bez slovenského zastúpenia. Od súťažného ročníka 2016/2017 sa to však zmení, lebo siedmy tím aktuálneho poradia tabuľky posilní Patrícia Puškášová. Dvadsaťštyriročná ľaváčka naposledy pôsobila v III. lige v HSG Osterode, kde patrila medzi opory družstva. Pred odchodom do Nemecka bola hádzanárkou HK Slovan Duslo Šaľa.

"Teším sa na novú výzvu a možnosť hrať za Halle. Zaujal ma rýchly štýl hry Wildcats, čo bol tiež jeden z dôvodov môjho prestupu," uviedla Puškášová, ktorá sa bude okrem hádzanej venovať získaniu odborného vzdelania pri práci u jedného zo sponzorov.

Jej angažovanie potešilo aj šéftrénera Jörgena Gluvera: "Pravú stranu nášho spojkového radu máme teraz dobre vyplnenú dvoma ľaváčkami. Očakávam, že aj naša defenzíva získa na stabilite a bude pevnejšia ako v tejto sezóne."

Z Nitry pochádzajúca Puškášová je niekdajšou mládežníckou reprezentantkou SR a niekoľkokrát sa jej meno objavilo aj v nominácii ženského národného tímu.

V nedávnej minulosti pôsobila v SV Union Halle-Neustadt Dagmar Stuparičová, trénerom bol Michal Lukačín a predtým si jeho dres obliekala aj Žofia Fialeková.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner