Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Horňáková vo Francúzsku spokojná i nie, kde bude hrať, zatiaľ nevie

Dominika Horňáková má za sebou prvú legionársku sezónu, ktorú odohrala v drese francúzskeho Cercle Dijon Bourgogne.
5. mája 2016, autor: SITA

Hádzanárky Cercle Dijon Bourgogne zakončili uplynulý víkend ligovú sezónou. S najvyššou francúzskou súťažou 2015/2016 sa rozlúčili domácou remízou s tímom Toulon Saint-Cyr Var Handball 27:27 (13:12). 

Nerozhodný výsledok už nič nezmenil na konečnom 8. mieste pre dijonský klub, v ktorého drese účinkovali aj dve Slovenky. 

Kým spojka Martina Školková, ktorá nedávno predĺžila zmluvu o dva roky, bola so 6 gólmi najlepšou strelkyňou svojho družstva, pivotka Dominika Horňáková nenastúpila. Michalovská rodáčka má za sebou premiérovú legionársku sezónu. 

Do CDB prestúpila vlani v lete z majstrovskej Iuventy, keď sa dohodla na ročnom kontrakte. "Môj prvý zahraničný angažmán hodnotím pozitívne už len z hľadiska toho, že som nabrala opäť nové skúsenosti, spoznala nových ľudí i krajinu," uviedla pre agentúru SITA Horňáková.

Hádzanárkam Dijonu sa nepodarilo postúpiť do play-off, po základnej časti im patrilo 8. miesto, z ktorého sa už vyššie neposunuli. Pre bankrot odstúpili zo súťaže tímy Nimes a Mios Biganos, a tak v play-down (o 7. - 8. miesto) ich čakal len dvojzápas s Toulonom (23:25, 27:27). 

"Dá sa povedať, že z jednej časti naplnilo moje pôsobenie očakávanie, z druhej strany nie. Nebolo všetko presne tak, ako som si predstavovala, že ani v živote nevyjde všetko idelálne," vo všeobecnosti zhodnotila uplynulé mesiace strávené vo Francúzsku 25-ročná Slovenka, ktorá zatiaľ nemá vyriešenú otázku svojej najbližšej hráčskej budúcnosti.

"Momentálne ešte neviem, kde budem v nasledujúcej sezóne pôsobiť," dodala Horňáková, s ktorou tréner reprezentácie žien SR Dušan Poloz počíta na júnovú rozhodujúcu časť kvalifikácie ME 2016. Slovenky čakajú kvalifikačné vystúpenia proti Maďarsku a Poľsku, ako aj prípravné zápasy s Brazíliou.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner