Ženskú Ligu majstrov prekvapujúco vyhrala CSM Bukurešť

Rumunky si vo finále poradili s domácim Györom.
9. mája 2016, autor: SITA

Hádzanárky tímu CSM Bukurešť sa stali prekvapujúcimi víťazkami Ligy majstrov žien 2015/2016. Na pomyslenom tróne vystriedali hráčky čiernohorskej Budučnosti Podgorica (tentoraz stroskotali v semifinále).

Bukureštské družstvo triumfovalo v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži ženských klubov, ktorá tretíkrát vyvrcholila formou turnaja Final Four, premiérovo. V dávnej minulosti boli víťazkami Európskeho pohára majstrov (predchodca LM) dva tímy z rumunskej metropoly - Stiinta (1961) a Rapid (1964).

Hráčky CSM v budapeštianskej Športovej aréne Lászlóa Pappa v sobotňajšom semifinálovom balkánskom derby vyradili macedónsky HC Vardar Skopje 27:21 (14:9) a v nedeľňajšom dramatickom finále si pred 12-tisícovou kulisou poradili aj s favorizovaným "domácim" Györi Audi ETO KC až v rozstrele (4:1), keď po riadnom hracom čase svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 22:22 a po predĺženi 25:25. Bukurešťanky boli dvakrát na pokraji prehry. Najskôr 4 sekundy pred koncom 60. min vyrovnala Linnea Torstenssonová a 10 sekúnd pred záverečným klaksónom predĺženia poslala zo sedmičky duel do rozstrelu Isabelle Gulldénová. Tá bola hrdinkou finále, keď nastrieľala dovedna 14 gólov CSM a navyše sa tiež presadila ako prvá v rozstrele.

Hádzanárky Györu nevyužili šancu vrátiť sa po ročnej pauze na trón a dosiahnuť tretie víťazstvo v LM po rokoch 2013 a 2014.

Konečnú 3. priečku obhájil macedónsky Vardar Skopje zásluhou výhry nad tímom Budučnosť Podgorica 30:28 (14:16). Zaujímavosťou je, že Skopjankám patrila bronzová pozícia na všetkých troch doterajších turnajoch Final Four Ligy majstrov.

Výsledky stretnutí na víkendovom turnaji Final Four Ligy majstrov v hádzanej žien 2015/2016 v Budapešti (7. - 8. 5. 2016):

SOBOTA

semifinále:

Györi Audi ETO KC (Maď.) - Budučnost Podgorica (Č. Hora) 21:20 (11:8)

CSM Bukurešť (Rum.) - HC Vardar Skopje (Maced.) 27:21 (14:9)

NEDEĽA

o 3. miesto:

HC Vardar Skopje (Maced.) - Budučnost Podgorica (Č. Hora) 30:28 (14:16)

finále:

Györi Audi ETO KC (Maď.) - CSM Bukurešť (Rum.) 25:25 po predĺžení (22:22, 12:13), na strely zo značky pok. hodu 1:4, víťazom LM žien 2015/2016 sa stal tím CSM Bukurešť

Najviac gólov: Lökeová 8 - Gulldénová 14, 12 000 divákov