Baráž o Extraligu vyhrali Piešťany

Cez víkend sa skončila baráž o účasť v Extralige hádzanárov. Právo postupu si vybojovali Piešťany, druhá skončila Levoča.
11.5. 2016 Autor - Miroslav Mízner a redakcia
V baráži sa najviac darilo hádzanárom z Piešťan. Foto - facebook MHK Piešťany

O víťazovi baráže bolo rozhodnuté už pred záverečným kolom, od súboja v Malackách sa však i tak čakala zaujímavá hádzaná. Pricestovali tam už istí víťazi baráže z Piešťan.

Zápas sa hral v netradičnom čase, už v piatok a v dobrom tempe. Malacky začali slabšie v obrane, zahodili sedmičku a urobili viac technických chýb. V 5. minúte bolo na tabuli skóre 0:3 a aj prvý polčas sa skončil 14:18 pre Piešťany.

V 9. minúte druhého si domáci zobrali oddychový čas. Pritvrdili obranu a začalo sa dariť brankárom. V 20. minúte bolo vyrovnané a Malacky sa prvý krát ujali vedenia.

Do 26. minúty sa družstvá ťahali o víťazstvo, záver ale patril Piešťanom, keď Malacky vo veľkej snahe vyhrať robili technické chyby a záver nezvládli. Víťazstvo napokon brali Piešťany a potvrdili právo postupu do Extraligy. Malacky skončili v tabuľke štvrté.

V druhom zápase Levoča doma zdolala Martin 35:26 a vybojovala si druhé miesto v konečnej tabuľke.