Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Antl a Hanták strelili v Maďarsku po deväť gólov

Slovenským hádzanárom sa v stredu strelecky darilo v maďarskej lige.
12. mája 2016, autor: SITA

Slovenskí hádzanári v službách maďarských prvoligových klubov sa v stredajších stretnutiach skupiny o 7. - 14. miesto predviedli v streleckej forme. K nesmierne dôležitému víťazstvu tímu Eger SBS Eszterházy SZSE na palubovke Sport36-Komló 28:25 prispel najväčšou mierou Radoslav Antl. 

Posila z Tatrana Prešov zaťažila konto favorizovaného súpera 9 presnými zásahmi. Skúsený krídelník skóroval v 9 dueloch tejto skupiny dovedna už 52-krát a vedie poradie kanonierov. K Antlovi sa pridali v drese Egeru aj jeho krajania Andrej Petro a Péter Szabó, ktorí dosiahli po jednom góle.

Iné starosti ako boj o záchranu majú aj vďaka stredajšiemu domácemu triumfu nad PLER-om Budapešť 28:27 hádzanári Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK. V stredu bol pri streleckej chuti Jozef Hanták, ktorý sa prezentoval 9 presnými zásahmi. 

Hanták akoby nechcel zaostať za svojou priateľkou Luciou Lapšovou. Odchovankyňa púchovskej hádzanej prispela k postupu NKK Balmazújváros do II. ligy, pričom 23-ročná bývalá spojka Bytče a Trenčína bola druhou najlepšou strelkyňou svojho družstva. 

Smutný bol Matej Mikita, ktorý robil v obrane, čo mohol, a troma gólmi sa pripomenul aj v útoku, ale tesnej prehre budapeštianskeho tímu nezabránil.

Balmazújváros, v ktorom pôsobí aj reprezentačný brankár SR Teodor Paul, je lídrom skupiny o 7. - 14. priečku. PLER a Eger sú zatiaľ na dvoch zostupových priečkach, ale len s minimálnym odstupom za svojimi konkurentmi v boji o udržanie medzi maďarskou elitou.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner