Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Mazákova bronzová rozlúčka s Tatabányou

Martin Mazák po troch sezónach strávených v maďarskej Tatabányi zmení dres.
16. mája 2016, autor: SITA
archívne foto: SITA/Martin Havran

O titule v najvyššej maďarskej súťaži hádzanárov sa ešte nerozhodlo, ale držitelia bronzových medailí sú už známi. Tretiu priečku z vlaňajška obhájili hráči tímu Grundfos Tatabánya KC, medzi ktorých patrí aj slovenský reprezentant Martin Mazák. 

Tatabánya zdolala v sobotu v skupine o 1. - 6. miesto Váci KSE 25:19 aj vďaka dvom Mazákovým gólom a v predstihu si zaistila konečné umiestnenie hneď za dvojicou velikánov Veszprém - Szeged (o šampiónovi sa rozhodne najbližšiu sobotu v ich vzájomnom dueli). 

Tatabányania si už aj prevzali bronzové medaily. Pre slovenského pivota je to tretí kov tejto hodnoty počas pôsobenia v Maďarsku od roku 2009, premiérový získal ešte pri angažmáne vo Ferencvárosi Budapešť, kde ho tiež viedol súčasný kouč Vladan Matič.

Keďže na Grundfos KC čaká posledný zápas sezóny vo Váci, pre košického odchovanca to bola zároveň úspešná rozlúčka s Tatabányou a jej fanúšikmi. Mazák je medzi sedmičkou hráčov, ktorí opúšťajú klub. Tridsaťdvaročný Mazák odchádza po troch rokoch, od nadchádzajúcej sezóny bude mať nového zamestnávateľa.

V skupine o 7. - 14. pozíciu sa v strede uplynulého týždňa darilo dvom Slovákom. Radoslav Antl a Jozef Hanták ml. pomohli zhodne 9 gólmi svojim tímom Eger SBS Eszterházy SZSE, resp. Kőnig-Trade Balmazújvárosi KK k víťazstvám. Počas víkendu prišlo ku vzájomnej konfrontácii oboch spomenutých družstiev a slovenskí hádzanári potvrdili, že ich predchádzajúca strelecká vizitka nebola dielom náhody.

 Antl, ktorý vedie poradie kanonierov skupiny (60 gólov/10 zápasov), sa presadil tentoraz osemkrát. Hanták zopakoval svoju streleckú nádielku, pričom gólom v záverečných sekundách rozhodol o tesnom triumfe domáceho Balmazújvárosu (23:22), ktorý svojimi zákrokmi podržal aj ďalší slovenský legionár Teodor Paul. 

Balmazújváros je lídrom skupiny, v ktorej sa bojuje o udržanie. Naopak, Eger uzatvára poradie a jeho nádeje na záchranu o niečo klesli, hoci ešte stále žijú.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner