Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Jakubisovej Thüringer rozhodol o Bundesligovom titule v poslednom kole

Thüringer  potvrdil pozíciu najlepšieho ženského tímu v Nemecku, keď získal šiesty ligový primát bez prerušenia.
17.5. 2016 Autor - sita
Lýdia Jakubisová s loptou. Foto - SITA

Presvedčivým spôsobom korunovali hádzanárky Thüringer HC obhajobu bundesligového titulu. Vyše tisícke divákov v Bad Langensalze dopriali v sobotu možnosť vychutnať si jednoznačné víťazstvo nad priamym konkurentom v boji o majstrovskú korunu. 

Takisto ako pred rokom si ju zabezpečili triumfom nad HC Lipsko 31:20 (13:11) v záverečnom 26. kole. Napriek rozsiahlej maródke, ktorá postihla družstvo v ročníku 2015/2016 a jej súčasťou bola aj Slovenka Lýdia Jakubisová, potvrdili pozíciu najlepšieho ženského tímu v Nemecku, keď získali šiesty ligový primát bez prerušenia.

Ukázali nezlomnú vôľu

Thüringer HC je prvým tímom, ktorému sa od zjednotenia krajiny podaril takýto kúsok. Predtým sa šesťkrát za sebou stal majstrom Bayer Leverkusen (1982 - 1987). Tvorcom úspechov Thüringeru je Herbert Müller. Od jeho nástupu do funkcie trénera zakončili jeho zverenky každú sezónu ziskom titulu. 

"Som nesmierne šťastný. Toto je grandiózne víťazstvo, historický triumf a nadpozemský výkon môjho družstva v rozhodujúcom zápase. Celý tím si zaslúži veľkú pochvalu, ukázal nezlomnú vôľu. Poďakovanie patrí aj Metzingenu, Lipsku a Bietigheimu za to, že sa postarali o neopísateľne dramatický a vzrušujúci boj o titul," uviedol šťastný kormidelník Müller.

Jeho zverenky vlani zdolali svojho súpera pri spečatení prvenstva 35:25 (14:13), teraz mal duel podobný scenár i výsledok. Po vyrovnanom polčase deklasovali Lipsko opäť dvojciferným rozdielom. V konečnom účtovaní nazbierali hádzanárky Thüringeru 43 bodov (bilancia 21 - 1 - 4) a v tabuľke mali dvojbodový náskok pred TuS Metzingen a HC Lipsko.

"Verila som spoluhráčkam, že to v pohode zvládnu. V prvom polčase hráčky Lipska ešte držali s nami krok, ale v druhom sme ich už prevalcovali," poznamenala pre agentúru SITA Jakubisová, ktorá rozhodujúce stretnutie prežívala vo vypredanom hľadisku. 

Po záverečnom hvizde však už nechýbala na palubovke v klbku radujúcich sa spoluhráčok. "Obhajobu titulu sme už oslávili a musím povedať, že to boli vydarené oslavy. Dobre bolo," pokračovala Slovenka, pre ktorú to bol piaty bundesligový primát. Zisk najdôležitejšej domácej trofeje je pre ňou odmenou za všetko, čo musela podstúpiť od septembrového vážneho zranenia.

Ešte finále domáceho pohára

Thüringer, ktorý v Lige majstrov 2015/2016 skončil svoje účinkovanie v hlavnej skupinovej fáze a zostal pred štvrťfinálovými bránami, má šancu sezónu ešte vyšperkovať. V závere týždňa ho čaká vystúpenie na turnaji Final Four DHB-Pokalu, v semifinále nastúpi opäť proti Lipsku, ktorý bude mať výhodu domáceho prostredia. V prípade úspechu a zisku trofeje by to bolo tretie "double" v klubovej histórii THC.

"Zabojujeme o to, ako len vieme," dodala Jakubisová, ktorá však spoluhráčkam ešte nepomôže. Po operácii kolena ešte pracuje na svojom návrate a k dispozícii bude až od nasledujúcej sezóny. Tridsaťštyriročná pravá krídelníčka bude pokračovať v Thüringeri, nedávno s ním predĺžila zmluvu o ďalší rok.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner