Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Jakubisová je už päťnásobnou bundesligovou šampiónkou

Lekár mi povoliť nastúpiť na prvý zápas medzi deviatym až dvanástym mesiacom po operácii. A to vychádza tak na august, povedala Lýdia Jakubisová.
17.5. 2016 Autor - redakcia
Lýdia Jakubisová v s pohárom pre najlepšieho v Bundesligove.

V sezóne 2015/2016 toho veľa nestihla. Ešte v jej úvode urobilo Lýdii Jakubisovej škrt cez rozpočet vážne zranenie kolena. Následná operácia a proces rekonvalescencie si vyžiadal dlhodobú pauzu. Najlepšia hádzanárka SR za rok 2012 síce nestihla ani záver bundesligovej sezóny, ale o to viac držala spoluhráčkam z tímu Thüringer HC palce v hľadisku a počas víkendu si mohla vychutnať oslavy obhajoby majstrovského titulu. Pre Jakubisovú je to už piaty v najvyššej nemeckej súťaži.

Keď ide do tuhého, nervozita sa dá krájať. Boj o titul nie je výnimkou. Ako ste prežívali rozhodujúci zápas proti Lipsku?

- Samozrejme, že som bola nervózna, ale zase nie až tak veľmi. Skôr mi bolo ľúto, že si nemôžem zahrať. Keď spoluhráčky nastupovali na palubovku, celá hala burácala. A pre mňa bolo najhoršie pozerať sa na to z hľadiska.

Verila ste spoluhráčkam?

- Stále som mala v sebe pocit, že baby to v pohode zvládnu. Prvý polčas bol ešte vyrovnaný, ale v druhom dejstve sme ich prevalcovali. 

Pre vás je to piaty bundesligový titul. Kam ho radíte?

- Každý titul je iný. Tento je pekný v tom, že sme si ho vybojovali v poslednom zápase.

V závere týždňa má vaše družstvo šancu na "double". Budete sa tešiť aj z triumfu v Nemeckom pohári?

- Myslím si, že to bude mať náš semifinálový súper Lipsko ťažké, aby sa dal do piatka dokopy najmä psychicky. Určite nás však nečaká nič ľahké, navyše Lipsko nastúpi v domácom prostredí. My však zabojujeme o prvenstvo v DHB-Cupe, čo nám len sily budú stačiť.

Je šanca, že vybehnete už na palubovku?

- Bohužiaľ, ešte nemôžem hrať. Lekár mi povoliť nastúpiť na prvý zápas medzi deviatym až dvanástym mesiacom po operácii. A to vychádza tak na august. S dievčatami už trénujem. Onedlho bude nasledovať pauza, ale ja budem stále trochu trénovať a potom sa už začne letná príprava.

Šampiónky z tímu Thüringer HC.
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner