Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Mazák k nováčikovi maďarskej ligy

Martin Mazák prestúpil z bronzového tímu I. maďarskej ligy do družstva víťaza II. ligy - skupina Západ.
23. mája, autor: SITA
Foto: archív SITA

Slovenský hádzanársky reprezentant Martin Mazák bude mať v rámci Maďarska nového zamestnávateľa. Nedávno sa obhajobou bronzu rozlúčil s tímom Grundfos Tatabánya KC, za ktorý nastupoval uplynulé tri roky. 

Od nadchádzajúcej sezóny si bude obliekať dres CYEB-Budakalász FKC. Ide o nováčika najvyššej maďarskej súťaže, s ktorým sa Mazák dohodol a uzavrel kontrakt na 1+1 rok.

Budakalász (niekdajší Szentendre) sa v súťažnom ročníku 2015/2016 stal víťazom druhej ligy (NB I/B - skupina Západ) a vybojoval si postup medzi elitu. V najvyššej súťaži siahajú smelé ambície klubu do prvej osmičky. 

Okrem košického odchovanca posilnia družstvo, v ktorom hrávajú aj maďarskí hráči so skúsenosťami zo špičkových klubov či reprezentácie ako Csaba Bendó, Ákos Doros alebo Norbert Sutka, aj Španiel Roberto García Parrondo zo Szegedu a Bence Nagy z Gyöngyösu.

Mazáka si ako organizátora obrany i pivota do útoku vyhliadol riaditeľ klubu István Horváth, ktorý ho dobre pozná zo spoločného pôsobenia v budapeštianskom Ferencvárosi.

Tridsaťdvaročný slovenský hráč utvorí na poste pivota dvojičku s Mátém Józsom. Nie je vylúčené, že Mazák nebude jediným legionárom zo SR v kádri nováčika maďarskej ligy.

Martin Mazák pôsobí v Maďarsku od leta roku 2009, keď z Košíc prestúpil do klubu hrajúceho vtedy pod názvom FTC-Cityline Budapešť (neskôr aj FTC-PLER Budapešť). V roku 2013 získal angažmán v tíme Grundfos Tatabánya KC.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner