Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Most aj so štvoricou Sloveniek opäť českým majstrom

Vo finálovej sérii národného play-off o titul majstra ČR víťazili vždy hostky.
23. mája 2016, autor: SITA
Foto: Facebook klubu

Nielen na Slovensku je staronový majster v hádzanej žien. Po Iuvente Michalovce obhájil titul šampiónok aj DHK Baník Most, pre ktorý je to v rámci Česka štvrté prvenstvo za sebou. Hádzanárky Mosta opäť otočili vývoj finálovej série a z triumfu sa po roku 2014 opäť tešili na palubovke DHC Slavia Praha.

Pre zverenky slovenského trénera Petra Dávida, ktorý v decembri nahradil krajana Ľuboša Hudáka, sa pritom finále národného play-off nezačalo dobre, keď úvodné stretnutie na domácej pôde prehrali so Slaviou 22:28. Víkendové merania síl na pražskej palubovke však už zvládli tak, ako sa patrí na úradujúceho šampióna.

V sobotu výhrou 27:20 vyrovnali stav série a v nedeľňajším víťazstvom 26:22 zavŕšili zisk "double". Okrem štvrtého majstrovského titulu za sebou i v histórii klubu sú víťazkami Českého pohára. Unikol im len triumf v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL), kde skončili na bronzovom stupienku za Iuventou Michalovce a DHC Slavia Praha. 

Majstrovské oslavy si mohlo vychutnať aj kvarteto Sloveniek v hráčskom kádri Baníka - krídelníčky Lucia Súkenníková, Karin Schererová a spojky Simona Szarková, Iveta Mičiníková. Najmä Súkenníková so Szarkovou, ktoré boli aj pri lanských úspechoch, mali výrazný podiel na ich zopakovaní. V troch dueloch finálovej série, v ktorých ani raz nevyhral domáci tím, patrili k najlepším strelkyniam. Szarková dala dovedna 20 gólov (9+6+5) a Súkenníková 17 (3+6+8).

"Pre nás to bolo nesmierne náročné finále, pretože sme museli otáčať jeho vývoj. V prvom zápase nám doma nič nevychádzalo, čo sa však v Prahe zmenilo a zrazu fungovalo skoro všetko. Rozhodujúci tretí duel bol dosť vyrovnaný a skóre sa mohlo niekoľkokrát nakloniť na jednu alebo druhú stranu. Najmä za stavu 15:15 sme mohli pokojne trikrát inkasovať, v kľúčových momentoch nás však podržala brankárka. Veľmi dôležité boli góly Jeřábkovej, vďaka ktorým sme si utvorili náskok a ten sme si už ustrážili," uviedol kouč DHK Baník Peter Dávid, ktorý pokračuje v zbieraní majstrovských titulov. Pred rokom získal slovenský s mužmi Tatrana Prešov. Kým v Šariši nemohol pokračovať, v Moste s ním počítajú aj naďalej.

Po lanskom striebre patrila bronzová pozícia v rámci ČR hádzanárkam DHC Sokol Poruba pod taktovkou slovenského kormidelníka Jána Beňadika. V sérii o 3. miesto zvíťazili nad HC Zlín 2:0 na zápasy. Z medaily sa tešili aj jeho krajanky Alžbeta Rechtorisová, Diana Tomášechová, Eva Minárčiková a Alica Kostelná.

Hádzaná - WHIL - národné play-off o titul majstra ČR 2015/2016 - finále hralo sa na 2 víťazstvá):

druhý zápas:

DHC Slavia Praha - DHK Baník Most 20:27 (8:15) - série 1:1 

tretí zápas:

DHC Slavia Praha - DHK Baník Most 22:26 (8:11)

 - konečný výsledok série 1:2, majstrom ČR 2015/2016 sa stal Most

Konečné poradie v rámci ČR 2015/2016: 1. DHK Baník Most, 2. DHC Slavia Praha, 3. DHC Sokol Poruba, 4. HC Zlín, 5. DHK Zora Olomouc, 6. SHK Veselí nad Moravou, 7. Sokol Písek, 8. HC Plzeň

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner