Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Vadkerti po šiestich rokoch končí v maďarskom Csurgó

Gabriel Vadkerti bude mať nový klub.
26. mája 2016, autor: SITA

Slovenský hádzanársky reprezentant Gabriel Vadkerti ukončil svoj angažmán v Csurgói KK. V tomto maďarskom prvoligovom klube pôsobil od roku 2010. V aktuálnej sezóne sa naposledy objavil na ihrisku v stretnutí hádzanárov Csurgó v decembri. 

Od januára, keď si plnil povinnosti v národnom tíme SR, ho trápili bolesti pravého ramena. Následne sa koncom februára podrobil operácii a v súčasnosti je vo fáze zotavovania sa zo zranenia. V zostave 5. tímu konečného poradia najvyššej maďarskej súťaž naposledy symbolicky figuroval uplynulú sobotu v záverečnom kole proti Balatonfüredi KSE (28:21), keď absolvoval aj oficiálnu rozlúčku pred publikom v Csurgó.

Jeho bilancia v ročníku 2015/2016 je 15 zápasov a 13 gólov v lige, 2 duely a 2 góly v Maďarskom pohári. Celkovo má novozámocký odchovanec počas anabázy v Csurgó na konte 151 stretnutí, v ktorých skóroval 290-krát.

Gabriel Vadkerti hrával za Csurgói KK od sezóny 2010/2011, s krátkou výnimkou v ročníku 2014/2015, keď sa ocitol na hosťovaní v PLER KC Budapešť. 

Predtým si zahral aj za ďalšie maďarské kluby DKSE-Hotel Lycium Debrecín a Gyöngyösi KK. Tridsaťjedenročný tvorca hry má v drese reprezentácie SR na konte aj štart na ME 2008 v Nórsku. O jeho novom zamestnávateľovi sa rokuje.

ROK 2016: 1 252 600,- EUR
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner