Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Vadkerti po šiestich rokoch končí v maďarskom Csurgó

Gabriel Vadkerti bude mať nový klub.
26. mája 2016, autor: SITA

Slovenský hádzanársky reprezentant Gabriel Vadkerti ukončil svoj angažmán v Csurgói KK. V tomto maďarskom prvoligovom klube pôsobil od roku 2010. V aktuálnej sezóne sa naposledy objavil na ihrisku v stretnutí hádzanárov Csurgó v decembri. 

Od januára, keď si plnil povinnosti v národnom tíme SR, ho trápili bolesti pravého ramena. Následne sa koncom februára podrobil operácii a v súčasnosti je vo fáze zotavovania sa zo zranenia. V zostave 5. tímu konečného poradia najvyššej maďarskej súťaž naposledy symbolicky figuroval uplynulú sobotu v záverečnom kole proti Balatonfüredi KSE (28:21), keď absolvoval aj oficiálnu rozlúčku pred publikom v Csurgó.

Jeho bilancia v ročníku 2015/2016 je 15 zápasov a 13 gólov v lige, 2 duely a 2 góly v Maďarskom pohári. Celkovo má novozámocký odchovanec počas anabázy v Csurgó na konte 151 stretnutí, v ktorých skóroval 290-krát.

Gabriel Vadkerti hrával za Csurgói KK od sezóny 2010/2011, s krátkou výnimkou v ročníku 2014/2015, keď sa ocitol na hosťovaní v PLER KC Budapešť. 

Predtým si zahral aj za ďalšie maďarské kluby DKSE-Hotel Lycium Debrecín a Gyöngyösi KK. Tridsaťjedenročný tvorca hry má v drese reprezentácie SR na konte aj štart na ME 2008 v Nórsku. O jeho novom zamestnávateľovi sa rokuje.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner