Liga majstrov: Do finále postúpili Kielce a Veszprém (+ foto a video)

V Kolíne nad Rýnom sa v nedeľu rozhodne o víťazovi Ligy majstrov pre rok 2016.
...Abstrakt článku...
Finále Ligy majstrov si zahrajú Kielce. Foto - SITA/AP

O trofej v Lige majstrov hádzanárov 2015/2016 budú bojovať KS Vive Tauron Kielce a MVM Veszprém. Rozhodli o tom sobotňajšie semifinálové stretnutia na turnaji Final Four v nemeckom Kolíne nad Rýnom. V úvodnom semifinále sa o prekvapenie postaral poľský tím.

Kielce zdolali Paríž Saint-Germain Handball 28:26 (16:16). Francúzskemu družstvu nepomohlo ani 10 gólov hviezdneho Mikkela Hansena či 28 úspešných zákrokov brankára Thierryho Omeyera. Hráči KS Vive Tauron sa pri svojej tretej účasti na vyvrcholení najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaže dočkali prvého prieniku do finále.

Po roku si účasť v súboji o trofej zopakujú hádzanári maďarského MVM Veszprém, keď o svojom triumfe 31:28 nad domácim THW Kiel rozhodli až v predĺžení. Po polčase ešte zaostávali 12:15 a do konca riadneho času sa im podarilo dosiahnuť nerozhodný výsledok 25:25.

Obaja súperi sa stretli v semifinále Final Four už tretíkrát za sebou, po druhý raz boli úspešnejší Veszprémčania. Tí už mali dve šance získať cennú trofej, ale v roku 2002 a 2015 ťahali za kratší koniec.

Prvýkrát v histórii Ligy majstrov (od sezóny 2003/2004) nefiguruje vo finále zástupca Nemecka alebo Španielska. V EPM (predchodca LM) sa to naposledy stalo v sezóne 1988/1989, keď o prvenstvo bojovali SKA Minsk (ZSSR) a Steaua Bukurešť (Rum.).

Finále je v kolínskej LANXESS aréne na programe v nedeľu 29. 5. o 18.00 h, zápas o 3. priečku je naplánovaný na 15.15 h.

Výsledky sobotňajších semifinálových duelov na turnaji Final Four Ligy majstrov v hádzanej mužov 2015/2016 v nemeckom Kolíne nad Rýnom.