Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V BOJNICIACH MAJÚ TIEŽ MAJSTROV

Z bojnickej hádzanárskej liahne vzišiel nie jeden výborný hádzanár, medzi nimi Samo a Tomáš Mažárovci, Michal Holdoš, Martin Briatka, Marek Hlinka, Juraj Briatka, Ľubomír Jadroň, Jabub Švorc, Marek Páleš či iní.
29.5. 2016 - Autor redakcia,  V. Rendeková
V Bojniciach majú v klube prípravkárov, starších žiakov a dorast. Pracujú s nimi tréneri, no napriek okliešteným možnostiam na dostatočné možnosti či finančné, ale aj priestorové (chlapci trénujú v malej telocvični, raz alebo dvakrát do týždňa v prenajatej hale aj dve družstvá naraz)  dosahujú výborné výsledky. 

Mladší žiaci Majstri  Trenčianskeho kraja
Mladší žiaci HK Kúpele Bojnice odohrali dňa 28.5.2016 posledné kolo krajskej ligy a získali titul Majstra Trenčianskeho kraja v hádzanej v ročníku 2015/2016. Teraz sa ešte budú pripravovať na Majstrovstvá SR, ale môžu sa už pochváliť dosiahnutými výsledkami. Majú za sebou krásne obdobie nielen v rámci Slovenska, ale aj na medzinárodnej úrovni. Za výbronými výsledkami mladých bojnických majstrov je vytrvalosť a bojovnosť a ozajstná snaha, no za  úspechmi je aj veľa času a práce trénerky Heleny Herákovej.

Turnaje a úspechy
Bojničania sa už opakovane zúčastňujú 3-dňového turnaja Holiday Cup Zlín,  kde si zo 14. družstiev vybojovali krásne 2.miesto. V novembri  2015 na turnaji Dobiáš cup v Rožnove pod Radhoštem po krásne vyrovnanom súboji s tímom Zubří,  vyhrali 1.miesto.  Ako najlepší strelec turnaja bol vyhlásený hráč HK Kúpele Bojnice - Dalibor Rendek. MŠK Považská Bystrica organizoval v marci už XVII.ročník memoriálu Mgr. Františka Blaška, ktorého sa zúčastnilo 12 družstiev a Bojničaniai sa umiestnili na 5.mieste. Najlepší strelec celého turnaja dal 59 gólov a bol ním opäť Dalibor Rendek.  Podľa výsledkov boli mladší žiaci zaradení aj do Československej ligy, ktorá sa odohráva v štyroch kolách, na striedačku raz v SR a ďalšie kolo v ČR. Celkové umiestnenie – 3.miesto, s najlepším strelcom turnaja –  opäť Dalibor Rendek (136 gólov). Obrovský úspech zaznamenali bojnické mladé pušky počas Veľkonočných sviatkov na medzinárodnom turnaji Prague Handball Cup 2016. Zo 64 tímov sa dostali do „Top štvorky“. Svojou bojovnosťou napokon získali krásne 4. miesto. V individuálnych štatistikách všetkých hráčov turnaja vo všetkých vekových kategóriách patrilo druhé miesto Daliborovi Rendekovi, so 73 gólmi v 11 zápasoch.
Aj rodičia majú svoj podiel na úspechu. V tomto ročníku športovcov majú aj oni k sebe navzájom veľmi blízko, čo vidieť a počuť  na každom zápase a tak sa rysuje aj silný fanklub v Bojniciach.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner