Česko-slovenský pohár dorastencov vyhrali Dukla Praha a Zubří

V Prahe sa počas víkendu proti sebe štyri najlepšie družstvá starších a mladších dorastencov z Čiech a Slovenska.

30.5. 2016 Autor: web Českého svazu házené
Vajk Pomichal z ŠKP Bratislava (v strede), najužitočnejší hráč turnaja starších dorastencov.

Hádzanári Dukly Praha boli stopercentní na turnaji štyroch najlepších českých a slovenských tímov staršieho dorastu. V záverečnom zápase porazili ŠKP Bratislava (22:19) a oslávili zisk trofeje. Druhá priečka v záverečnej tabuľke patrí práve ŠKP.

Starší dorastenci Zubří nebodovali ani v súboji s Tatranom Prešov, naše družstvo vyhralo 32:29. Slováci síce v prvom polčase prehrávali, v druhej polovici si však hneď v úvodných minútach vypracovali päťgólový náskok a vedenie si potom udržali až do konca. Prešov tak skončil v tabuľke na treťom mieste s jednou výhru práve pred Zubří.

Česko-slovenské pohár mladšieho dorastu ovládli českí, respektíve moravskí hádzanári. Prvé miesto vybojovali hádzanári HC Zubří, na druhom mieste skončili po dvoch víťazstvách mladší dorastenci Nového Veselí.

Hádzanári Nového Veselí zdolali Topoľčany v poslednom zápase veľmi presvedčivo, už po prvom polčase viedli o jedenásť gólov a v druhej polovici náskok navýšili na dvadsať gólov (10:30). Až v samotnom závere Topoľčany manko aspoň mierne skorigovali na konečných 21:38.

Bez straty bodu prešli turnajom mladší dorastenci Zubří. Tím Slovana Modra zdolali v poslednom zápase jednoznačne o 15 gólov. Strelecky do zápisu prehovorili takmer všetci hráči Zubří, Modra udržali so súperom krok len prvých dvadsať minút.

Hádzanári Zubří tak tretím víťazstvom potvrdili svoju vedúcu pozíciu na turnaji a oslávili prvé miesto v Česko-slovenskom pohári.

Výsledky

Československý pohár starších dorastencov

Zubří  - ŠKP Bratislava 25:26 (14:13), Dukla Praha - Tatran Prešov 31:12 (20:7)

ŠKP Bratislava – Tatran Prešov 24:19 (11:9), Dukla Praha – HC Zubří 23:20 (14:14)

Tatran Prešov - HC Zubří 32:29 (15:16), Dukla Praha - ŠKP Bratislava  22:19 (11:6)

Československý pohár mladších dorastencov

Sokol Nové Veselí - Slovan Modra 27:23 (12:14), HC Zubří -  AgroTopolčany 31:12 (20:7)

Slovan Modra – Agro Topoľčany 26:24 (18:8), TJ Nové Veselí – HC Zubří 27:31 (15:13)

Agro Topolčany – Sokol Nové Veselí 21:38 (8:19), HC Zubří – Slovan Modra 34:19 (16:11)