Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Tatran Prešov na Final Four Ligy majstrov hádzanárov v Kolíne

Len v nedeľu 29.mája 2016 sa skončil ostatný jubilejný 60.ročník Final Four Ligy majstrov hádzanárov (predchodcom  bol Európsky pohár majstrov) v nemeckom Kolíne nad Rýnom.
5.6. 2016 Autor: Viliam Petko, Nemecko - Kolín nad Rýnom
Klubová vlajka Tatrana Prešov (tretia sprava) na Final Four Ligy majstrov hádzanárov v kolínskej LANXESS aréne. Foto - Autor

Finálový zápas Vive Kielce – MVM Veszprém KC 39:38 po 7m (35:35,29:29,13:17) bol najdramatickejším finálovým súbojom v histórii tejto najprestížnejšej európskej klubovej súťaže hádzanárov. Bol to nádherný duel s neuveriteľnými zvratmi vo vývoji skóre. 

Ešte v 46 minúte Veszprém viedol 28:19 a jeho  fanúšikovia sa už v hľadisku LANXESS arény predčasne tešili z premiérového zisku trofeje Ligy majstrov. Kto by bol čakal, že Kielce 3 sekundy pred koncom zápasu neuveriteľne vyrovnajú na 29:29.

Po predĺžení dvakrát 5 minút bol opäť remízový stav 35:35 a na rad prišli sedemmetrové hody, ktoré už museli rozhodnúť o víťazovi. Stalo sa tak v 60-ročnej histórii Európskeho pohára majstrov či Ligy šampiónov len druhýkrát v dejinách hádzanej. Keďže Veszprémčania pri sedmičkách dva razy zlyhali (Marguč a Terzič) a Kielce štyri sedmičky premenili, tešili sa Poliaci z premiérového senzačného víťazstva v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži na svete.

Veľké uznanie si však za svoj výkon zaslúžil aj porazený maďarský šampión MVM Veszprém, ktorý mal v 20-tisícovom hľadisku LANXESS arény veľkú podporu asi 12-tisíc skvelých maďarských fanúšikov. Tak teda sláva víťazom a česť porazeným!!!

Slovenskú hádzanú môže aspoň tešiť, že na Final4 Ligy majstrov hádzanárov v Kolíne mala tiež svoje zastúpenie. Slovenský šampión – zástupca v Lige majstrov - Tatran Prešov účinkoval v práve skončenom ročníku tejto súťaže v jednej zo základných skupín, kde sa skončilo jeho účinkovanie. 

Pod stropom kolínskej LANXESS arény boli zavesené vlajky všetkých účastníkov tohtoročnej Ligy majstrov a nás veľmi teší konštatovanie, že sme tam mohli vidieť klubovú vlajku slovenského šampióna Tatrana Prešov. Aj keď tam bol len symbolicky, pre niekoľkých Prešovčanov v LANXESS aréne to bol neopísateľne krásny pocit.

Veríme, že slovenský majster Tatran Prešov sa aj v novej sezóne kvalifikuje do tejto najprestížnejšej európskej „kráľovskej“ klubovej súťaže hádzanárov a prežijeme s ním krásne chvíle v prominentnej Lige majstrov.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner