Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Úspešná sezóna starších žiakov HK Kúpele Bojnice

Aj v Bojniciach sa ukázalo, že poctivý tréning a bojovné srdcia dokážu prinášať veľké úspechy. 
7.6. 2016 Autor: Darina Pračková
Starší žiaci HK  Kúpele Bojnice. 

Starší žiaci HK  Kúpele Bojnice začali tohtoročnú sezónu 2015/2016 veľkým úspechom - víťazstvom  na medzinárodnom hádzanárskom  turnaji  HANDBALL l GRAND  PRIX  PRAGUE, ktorý sa konal v Prahe  v dňoch 18. až 20.9.2015. Svojou peknou kolektívnou hrou a bojovnosťou  prekvapili  súperov a zaslúžene získali 1. miesto.

Vo víťaznom ťažení pokračovali  na medzinárodnom turnaji v Rožnove pod Radhoštěm pod názvom Dobiaš cup 2015 v dňoch 4.12. až 6.12.2015, kde  získali  pekné 3. miesto, keď porazili aj také družstvá ako  ŠKP Bratislava či Dukla Praha.

Svoje hádzanárske majstrovstvo dokazovali neskôr v zápasoch Československej ligy  ročník  2015/2016, keď z dvadsiatich zápasov štyroch kôl podľahli súperovi len 1 – krát a všetky ostatné zápasy vyhrali a získali titul Majster Československej ligy starších žiakov. V každom kole boli ocenené  nielen družstvá, ale aj jednotlivci. V kategórii starších žiakov získal ocenenie najlepší hráč jedenkrát Tomáš Smetánka a trikrát Kristián Dúbravka, ktorý napokon získal celkové ocenenie najlepší hráč ČSL ročník 2015/2016 - starší žiaci.

V dňoch 27.2.a 28.2.2016 sa starší žiaci HK Kúpele Bojnice zúčastnili turnaja CoPoS CUP 2016 v Považskej Bystrici. Po štyroch víťazstvách a jednej remíze  obsadili krásne 3. miesto. Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený náš hráč Lukáš Sobota a za najlepšieho strelca bol vyhlásený taktiež hráč nášho družstva Kristián Dúbravka s počtom 38 strelených gólov.

Počas Veľkonočných sviatkov sa  zúčastnili Medzinárodného turnaja v hádzanej pre mládež Prague  Handball Cup 2016, kde sa  v A kategórii po zdolaní všetkých súperov v základnej skupine prebojovali do štvrťfinále. Napokon po zranení dvoch kľúčových hráčov obsadili 18. miesto spomedzi 76 družstiev vo svojej kategórii.

V hlavnej súťaži  získali starší žiaci  titul Majster  Trenčianskeho kraja v hádzanej v ročníku 2015/2016, keď po celú sezónu viedli v tabuľke s dostatočným odstupom.

Titul Majstra Považskej ligy ušiel chlapcom len „o skóre“, napokon získali krásne 2. miesto.

Znovu sa ukázalo, že poctivý tréning a bojovné srdcia našich hráčov dokážu prinášať veľké úspechy. 

Družstvo starších žiakov: Kristián Dúbravka, Adam Fúsik, Eugen Holdoš, Matúš Majtán, Philip Matulay, Alex Pastierik, Adam Pračko, Tomáš Smetánka, Lukáš Sobota, Martin Trgiňa a Rastislav Uhlíř v niektorých zápasoch doplnili aj mladší žiaci – Dalibor Rendek, Michal Oboňa, Silvester Svitok, Marko Dúbravka, Peter Carolan a Jakub Bezdek. Všetkým hráčom a trénerovi Jankovi Rajcígelovi  gratulujeme a držíme palce v bojoch na Majstrovstvách Slovenska v Prešove.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner