Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Aj Iuventa so šancou na LM, verdikt o účastníkoch 24. júna

Iuventa Michalovce medzi 25 klubmi, ktoré sa prihlásili do Ligy majstrov v hádzanej žien 2016/2017.
9. júna 2016, autor: SITA
Foto: SITA

Európska hádzanárska federácia (EHF) dostala 25 žiadostí klubov o štart v Lige majstrov žien 2016/2017, medzi ktorými je aj Iuventa Michalovce.

Na základe renkingového poradia EHF využili právo účasti osemnásti národní šampióni a dvaja vicemajstri (z Maďarska a Dánska), ku ktorým sa pridalo aj päť ďalších tímov. Tie mali právo účasti v novom Pohári EHF (po zlúčení s PVP), ale prejavili záujem o miestenku v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži. 

Do tohto kvinteta patrí aj úradujúci majster SR Iuventa Michalovce. Šesť národných šampiónov vrátane českého DHK Baník Most sa neprihlásilo do LM.

"My sme včera skompletizovali všetky podklady potrebné pre štart v Lige majstrov. Teraz musíme počkať na rozhodnutie exekutívy, či nás zaradí do súťaže. Predpokladám, že pri 25 účastníkoch by 13 nasadili do základnej skupinovej fázy a zvyšný tucet by na troch turnajoch bojoval o tri zostávajúce miestenky. Uvidíme, ako to napokon bude vyzerať v skutočnosti," poznamenal pre agentúru SITA športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny.

Exekutíva potvrdí menoslov účastníkov LM žien v piatok 24. júna na svojom zasadnutí vo Viedni. Žreb kvalifikácie bude v stredu 29. júna o 13.00 h v rakúskej metropole, skupinovú fázu vyžrebujú v dánskom Glostrupe v piatok 1. júla o 13.00 h.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner