Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Eisenach bude v ďalšej sezóne už bez Hruščáka

Po predčasnom rozviazaní zmluvy už nebude Patrik Hruščák pokračovať v ThSV Eisenach.
14.6. 2016 Autor: sita
Patrik Hruščák ešte v drese Michaloviec (v strede). Foto - SITA

Patrik Hruščák rozšíril nedávno rady hádzanárskych otcov, v uplynulých dňoch sa v súvislosti so slovenským reprezentantom objavila ďalšia novinka. 

ThSV Eisenach, ktorému sa v ročníku 2015/2016 nepodarilo zachrániť v najvyššej nemeckej súťaži mužov, oznámil, že do nadchádzajúcej sezóny II. bundesligy pôjde už bez 27-ročnej pravej spojky Hruščáka. 

"Po vzájomnej dohode sme kontrakt platný do roku 2017 predčasne ukončili k 30. júnu 2016," uviedol klubový šéf a športový riaditeľ Karsten Wöhler.

Hruščák, ktorý prvú polovicu sezóny vynechal pre zranenie kolena, nastúpil za Eisenach v 20 ligových zápasoch. Dosiahol v nich 26 gólov, ale ani tie nepomohli odvrátiť zostup ThSV. Nováčik obsadil medzi nemeckou elitou 16. miesto, čo po roku účinkovania v I. bundeslige znamenalo vypadnutie.

Slovenský ľavák prestúpil do Eisenachu pred rokom z HC Empor Rostock. "Ďakujeme mu za odvedené služby a obetavosť. Patrikovi a jeho mladej rodinke želáme všetko dobré," dodal k rozlúčke s košickým odchovancom Wöhler. Hruščákovým spoluhráčom v Eisenachu bol jeho krajan Tomáš Urban.

ROK 2016: 1 252 600,- EUR
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner