Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Eisenach bude v ďalšej sezóne už bez Hruščáka

Po predčasnom rozviazaní zmluvy už nebude Patrik Hruščák pokračovať v ThSV Eisenach.
14.6. 2016 Autor: sita
Patrik Hruščák ešte v drese Michaloviec (v strede). Foto - SITA

Patrik Hruščák rozšíril nedávno rady hádzanárskych otcov, v uplynulých dňoch sa v súvislosti so slovenským reprezentantom objavila ďalšia novinka. 

ThSV Eisenach, ktorému sa v ročníku 2015/2016 nepodarilo zachrániť v najvyššej nemeckej súťaži mužov, oznámil, že do nadchádzajúcej sezóny II. bundesligy pôjde už bez 27-ročnej pravej spojky Hruščáka. 

"Po vzájomnej dohode sme kontrakt platný do roku 2017 predčasne ukončili k 30. júnu 2016," uviedol klubový šéf a športový riaditeľ Karsten Wöhler.

Hruščák, ktorý prvú polovicu sezóny vynechal pre zranenie kolena, nastúpil za Eisenach v 20 ligových zápasoch. Dosiahol v nich 26 gólov, ale ani tie nepomohli odvrátiť zostup ThSV. Nováčik obsadil medzi nemeckou elitou 16. miesto, čo po roku účinkovania v I. bundeslige znamenalo vypadnutie.

Slovenský ľavák prestúpil do Eisenachu pred rokom z HC Empor Rostock. "Ďakujeme mu za odvedené služby a obetavosť. Patrikovi a jeho mladej rodinke želáme všetko dobré," dodal k rozlúčke s košickým odchovancom Wöhler. Hruščákovým spoluhráčom v Eisenachu bol jeho krajan Tomáš Urban.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner