Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Po roku Považania opäť v pohárovej Európe

MŠK Považská Bystrica aj vďaka podpore mesta bude opäť účinkovať vo Vyzývacom pohári.
15. júna 2016, autor: SITA

Z Považia dorazila pozitívna správa, po ktorej bude mať Slovensko štvornásobné zastúpenie v európskych pohárových súťažiach v hádzanej mužov 2016/2017. 

Účasť Tatrana Prešov v Lige majstrov, HC Sporta Hlohovec v Pohári EHF, HKM Šaľa vo Vyzývacom pohári je známa už niekoľko dní, v stredu k nim pribudli aj hádzanári MŠK Považská Bystrica.

Šancu na štart vo Vyzývacom pohári nevyužil HK Agro Topoľčany, a tak príležitosť dostal piaty tím konečného poradia uplynulého ročníka. Predstavitelia MŠK promptne zareagovali na utorkovú ponuku a hneď na druhý deň oznámili na Slovenský zväz hádzanej kladné stanovisko k svojej účasti. 

"Dnes sa po vzájomných rokovaniach s primátorom Považskej Bystrice Karolom Janasom zrodila dohoda. Aj na základe našich korektných vzťahov nám odporučil prihlásiť sa do európskej pohárovej súťaže. Vo Vyzývacom pohári budeme štartovať pod jeho garanciou," informoval agentúru SITA manažér považskobystrického MŠK Ľuboš Cifra.

Považania si po roku zopakujú svoje účinkovanie vo Vyzývacom pohári. "Z ekonomického hľadiska je tento pohár najmenej náročný. Z vlaňajška máme pozitívne skúsenosti. Po športovej i spoločenskej stránke bolo naše účinkovanie prínosom, radi by sme v tomto duchu pokračovali. Medzinárodná konfrontácia je vďačná nielen pre divákov, ale i hráčov, ktorí sa tešili na štart na európskej scéne a tomu zodpovedali aj výkony. Odohrali sme dva kvalitné zápasy. Doplatili sme na nepriazeň žrebu. Veríme, že tentoraz sa to už opakovať nebude a posunieme sa minimálne o kolo ďalej. Opäť si užijeme atmosféru zaplnenej haly," dodal Cifra.

Hádzanári MŠK Považská Bystrica v sezóne 2015/2016 stroskotali hneď na úvod Vyzývacieho pohára, keď ich v 2. kole po dvoch remízach 29:29 (doma) a 22:22 (vonku) vyradil tím HC Vogošča Poljine Hills z Bosny a Hercegoviny.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner