Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V Európskych pohároch 2016/2017 päť slovenských tímov

Muži: Tatran Prešov v Lige majstrov, HC Sporta Hlohovec v Pohári EHF, HKM Šaľa a MŠK Považská Bystrica vo Vyzývacom pohári, ženy: Iuventa Michalovce v Lige majstrov (v prípade schválenia exekutívou EHF).
16. júna 2016, autor: SITA

Do štvrtka 16. júna sa mohli prihlásiť záujemcovia o štart v európskych hádzanárskych pohárových súťažiach. Zo Slovenska prejavilo do uzávierky interes o účinkovanie na medzinárodnej scéne kvinteto klubov - štyri mužské a jeden ženský.

V porovnaní s utorkovou informáciou o menoslove slovenských tímov v európskych pohároch v sezóne 2016/2017 nastala jediná zmena a medzi účastníkov ešte pribudol tím MŠK Považská Bystrica.

"Víťaz extraligy mužov Tatran Prešov sa prihlásil do Ligy majstrov, ženský šampión Iuventa Michalovce požiadal o miesto v LM, jeho prípadné zaradenie musí schváliť exekutíva Európskej hádzanárskej federácie. V Pohári EHF bude opäť účinkovať mužský vicemajster HC Sporta Hlohovec. Vo Vyzývacom pohári (Challenge Cup) sa znovu predstaví MŠK Považská Bystrica a aj HKM Šaľa, ktorý prvýkrát okúsi atmosféru európskych pohárov," informoval agentúru SITA športový sekretár Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský.

V oficiálnej prihláške slovenských klubov odoslanej do sídla EHF nefiguroval z potenciálnych mužských účastníkov HK Agro Topoľčany, u žien sa okrem Michaloviec zriekli ostatné kluby (Šaľa, Partizánske, ...) možnosti štartu.

"Päť prihlásených družstiev je pozitívna správa pre slovenskú hádzanú. Štyroch mužských zástupcov sme tu už dávno nemali. Je potešiteľné, že nám postupne pribúdajú tímy," dodal Brunovský.

Ako je už dlhšie známe, v ženskej kategórii nemá SR podľa renkingu nárok na štart úradujúceho majstra v prestížnej LM 2016/2017. Predstavitelia Iuventy Michalovce v troch predchádzajúcich sezónach dali prednosť Poháru EHF pred možnosťou o zaradenie do Ligy majstrov. Teraz sa situácia otočila a hádzanárky zo Zemplína by rady účinkovali v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži ženských klubov. O ich osude rozhodne na budúci týždeň exekutíva EHF.

V uplynulej sezóne zastupovali slovenskú hádzanú štyri kluby - Tatran Prešov, HC Sporta Hlohovec, MŠK Považská Bystrica a Iuventa Michalovce. Tentoraz pribudli Šaľania.

Žreby nového ročníka EP 2016/2017 sa uskutočnia 29. 6. (kvalifikácia LM), 1. júla (hlavná súťaž LM) a 19. júla (ostatné súťaže).

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner