Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Holdoš sa z Hlohovca vracia do Maďarska

Michal Holdoš k Martinovi Mazákovi do tímu nováčika najvyššej súťaž CYEB-Budakalász FKC.

16.6. 2016 Autor: sita
Hráči Michaloviec Michal Holdoš (vľavo) a Juraj Géci (vpravo) a hráč Prešova Tomáš Mažár (s loptou). Archívna fotografia z roku 2012. Foto - SITA

Káder hádzanárov HC Sporta Hlohovec utrpel ďalšiu výraznú stratnu. Po Ľubomírovi Ďurišovi, Vladimírovi Guzym, Borisovi Sivákovi, Jurajovi Janíčkovi a Tomášovi Hesovi nemôže tréner Martin Lipták v nadchádzajúcej sezóne počítať ani s Michalom Holdošom. 

Dvadsaťpäťročná dvojmetrová spojka, ktorú v uplynulých rokoch postihli aj viaceré zranenia, bude pokračovať v kariére v Maďarsku, kam sa vracia po piatich rokoch. V ročníku 2016/2017 si bude obliekať dres CYEB-Budakalász FKC. 

S nováčikom najvyššej maďarskej súťaže uzavrel zmluvu na jeden rok. Záležitosti prestupu by už mali byť skompletizované. 

Zaujímavosťou je, že jeho spoluhráčom bude nielen kolega z reprezentácie mužov SR Martin Mazák či Španiel Roberto García Parrondo, ale aj Chorvát Ivan Ivkovič, na ktorého v dobrom nespomínajú v Prešove. V majstrovskom Tatrane s ním v priebehu sezóny 2015/2016 predčasne rozviazali zmluvu.

Michal Holdoš sa v lete 2010 stal hráčom klubu Tatabánya Carbonex KC, kam zamieril z extraligového HC Štart Nové Zámky. Hneď však odišiel na hosťovanie do družstva nováčika Budapest Bank ligy VSE Uniqa Pécs. Potom ho Tatabánya v sezóne 2011/2012 zapožičala HC winLand Michalovce. 

Od ročníka 2012/2013 už pôsobil v HC Sporta Hlohovec, ktorého hráčom sa definitívne stal po prestupe vlani v lete. Rodák z Bojníc vtedy podľa klubových informácií podpísal ročný kontrakt s opciou.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner