Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Predkadeti odohrali v Maďarsku dva prípravné zápasy

Chlapcom by tieto náročné zápasy mali slúžiť aj ako motivácia do ďalšej sezóny, povedal reprezentačný tréner Robert Barta.
18.6. 2016 Autor: Richard Fech
Reprezentačný výber chlapcov rok narodenia 2000 a mladších.

V dňoch 13.6. – 16.6.2016 sa v Bratislave uskutočnil zraz reprezentačného výberu chlapcov rok narodenia 2000 a mladších. Hráči z ôsmich klubov absolvovali pod vedením reprezentačného trénera Róberta Bartu štyri dni trvajúci výcvikový tábor a prípravné medzištátne zápasy s Maďarskom.

Tréner slovenskej predkadetskej reprezentácie Róbert Barta mal prvú možnosť zoznámiť sa s novotvoriacim sa kádrom hráčov narodených 2000/2001: „V Bratislave sme absolvovali 3 tréningové jednotky a so 16-členným kádrom sme vycestovali do Balatonbogláru na 2 prípravné zápasy s maďarskou reprezentáciou. Sme veľmi radi, že sme mali možnosť na medzinárodnú konfrontáciu, aj keď termín dvojzápasu nebol z nášho hľadiska najoptimálnejší," povedal Barta.

"Získali sme prehľad o našej pripravenosti, na akej úrovni sa pohybujeme v porovnaní s našimi južnými susedmi, ktorí už od začiatku sezóny spolupracujú a absolvovali už 13 medzištátnych zápasov. Žiaľ oba zápasy sme prehrali vyšším gólovým rozdielom, prvý zápas 35:18, druhý 40:25, ale mali sme v zápasoch úseky a výkony, na ktorých sa bude dať stavať v budúcnosti. Pri minime úvodných tréningov sme sa snažili prejsť základný herný systém, ktorého osvojenie si však vyžaduje oveľa viac času. Pri pravidelnej spolupráci to bude len lepšie a lepšie," povedal Barta.

"Chlapcom by tieto náročné zápasy mali slúžiť aj ako motivácia do ďalšej sezóny, keďže mali možnosť porovnať náročnosť domácej súťaže s medzinárodnou úrovňou. Ako reprezentačný tréner sa chcem poďakovať trénerom jednotlivých regionálnych výberov, Jánovi Rajcígelovi, Eduardovi Schwarzbacherovi, Miroslavovi Ochabovi a Mikulášovi Kucserovi, ktorí sa celoročne venovali chlapcom na regionálnej úrovni a spravili kus roboty aj ako kluboví tréneri. Regionálne výbery nám dajú možnosť na pravidelné a dlhodobé sledovanie až 80 nadaných mladých hádzanárov po celom Slovensku pod patronátom SZH. Tento systém spolupráce, v ktorom treba pokračovať aj v budúcnosti, je len prínosom pre slovenskú hádzanú a posúva ju určite dopredu," dodal Barta.

Na reprezentačný zraz pozvaní hráči

ŠKP Bratislava: Michal KOLLER, Richard MODROVSKÝ, Mário OTOČKA

MŠK Považská Bystrica: Eduard VALÁŠEK, Marián MALIAR

TATRAN Prešov: Tomáš VALENČIN, Samuel DEMČÁK

HC Sporta Hlohovec: Lukáš ĽUBA

HC Štart Nové Zámky: Mikuláš KUČERA, Andrej ŠALGÓ

HK Agro Topoľčany: Miloš LACENA, Peter VALKO

Slovan Modra: Adam OCHABA, Filip CHALABALA, Matúš MORAVČÍK

HC Tatran Stupava: Daniel POLÁK

Náhradníci: TATRAN Prešov: Tomáš Fech, Daniel Magdolen

1.MHK Košice: Ondrej Melich, Miloš Ľoch

MHÁK Martin: Andrej Matušik

HK Slavoj Trebišov: Tomáš Tkáč

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner