Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

MEDZI MLADŠÍMI ŽIAČKAMI A ŽIAKMI NAJLEPŠIE ŠALIANKY A PREŠOVČANIA

22.6. 2016 - Autor redakcia, www.sohu12.sk
SLOVAK OPEN HANDBALL UNDER 12 2016 – vrcholné podujatie v kategórii mladšieho žiactva pozná svojich víťazov. V Martine to bol už druhý ročník úspešného podujatia. Svoj význam naplnilo popri víťazstvách aj radosť z hry mladých nádejí hádzanej.
Pred rokom to bol pilotný ročník Slovak Handball Open Under 12 (vrcholné podujatie v kategórii mladšieho žiactva), ktorý zorganozoval Bratislavský krajský zväz hádzanej v spolupráci so Slovenským zväzom hádzanej.
Tento rok sa podujatie presunulo do Martina s cieľom propagovať hádzanú aj v tomto regióne. Ogranizátorskej taktovky sa zhostil klub MHák Martin v spolupráci so Slovenským zväzom hádzanej.
Počas troch dní od 17. do 19. júna sa hralo  nie iba o víťazstvá. Podstatným motívom pre mladé nádeje slovenskej hádzanej bola aj  radosť z hry. Všetky hádznárske nádeje, ktorých bolo viac než 550 detí v 45 tímoch na podujatí si to medzi sebou rozdali v 120 zápasoch kategórie Mini a MiniMini a v 63 zápasoch mladšie žiačky a mladší žiaci. NA podujatí hádzanárske nádeje nastrielali spolu 4380 gólov. Podujatie SOHU12 2016 prebehlo na športoviskách v ŠH Martin Podháj, športovisko Diaková (v Dražkovciach) a v telocvični a na futbalovom ihrisku SOUS v Martine, kde sa odohrali zápasy minihádzanej.
"Išli sme s malou dušičkou do zorganizovania tohto podujatia. No iniciatíva, ktorá vyšla aj od rodičov, bol pre nás veľmi pozitívny signál. Riaditeľkou podujatia bola pani Ivana Branová, kt. sa úlohy zhostila vynikajúco. Účasť tímov potvrdila výbornú úroveň a samotné odozvy tímov potvrdili, dobre zorganitzovné podujatie. Ja môžem vyjadriť za orginazátora maximálnu spokojnosť ako prebehlo podujatie a skutočne stálo to za tú námahu. Vidieť nastúpených viac ako 500 detí a vidieť ich hrať  hádzanú, tak moje srdce zaplesalo, - uviedol po skončení podujatia Ladislav Bíro (prezident MHák Martin)

Tento rok organizátori rozdelili tímy podľa veku do štyroch kategóri.

Mladšie žiačky: HK Slovan Duslo Šaľa, ŠG DAC Dunajská Streda, HC Tatran Stupava  ŠKP Bratislava, HK AS Trenčín, MHK Bytča, MHák Martin, HC Zlín                                                                                                                                                   

Mladší žiaci: NOXWEL Sečovce, HC SPORTA Hlohovec, MŠK  Považská Bystrica, HC Tatran Stupava, ŠKP Bratislava, HK AGRO Topoľčany, TJ Slovan Modra, Tatran Prešov, spol s.r.o.                       HC Štart Nové Zámky, MHák Martin, HK Bojnice                                                                                                                                                                                                 

Mini 
HK Slávia Partizánske, HC Tatran Stupava, MŠK Kysucké Nové Mesto A, MŠK Kysucké Nové Mesto B, ŠK TALENT Dunajská Streda A, ŠK TALENT Dunajská Streda B, MHC Bardejov,          MHák Martin A, MHák Martin B, MHák Martin C, HK Bojnice, ŠKP Bratislava Štart Malacky, THA Martin MEDVEDE, THA Martin VLCI, THA Martin BLESKY, Turčianske čučoriedky (THA Martin), Turčianske maliny (THA Martin)                                                 

MiniMini  
ŠK TALENT Dunajská Streda A, ŠK TALENT Dunajská Streda B, MHC Bardejov, THA Martin ŠAMPIONI, MHák Martin, ŠKP Bratislava
     
Nalepšími a teda víťazmi na SOHU12 2016 v Martine sa stali medzi mladšími žiačkami hráčky HK Slovan Duslo Šaľa a medzi mladšími žiakmi hráči Tatrana Prešov. Pre kategóriu Mini sa víťazmi stali “mladé pušky” z ŠKP Bratislava A a v kategórii MiniMini ŠK Talen Dunajská Streda A.

Mladšie žiačky
1. HK Slovan Duslo Šaľa
2. HC Zlín
3. MHK Bytča
Mladší žiaci
1. Tatran Prešov
2. HK Bojnice
3. TJ Slovan Modra
Mini
1. ŠKP Bratislava A
2. ŠK Talent Dunajská Streda B
3. MŠK Kysucké Nové Mesto A
MiniMini
1. ŠK Talent Dunajská Streda A
2. THA Martin Šampióni
3. ŠK Talent Dunajská Streda B


Poradie tímov podľa kategórií:
 http://sohu12.sk/vysledky-rok-2016/

Detailné výsledky: 
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ytMz3WIYDAkDfZjgIfmuT028dVTXr9Bem8yAhAGSjdQ/edit?pref=2&pli=1#gid=565610382

Galérie z podujatia: 
http://sohu12.sk/fotografie-z-akcii-2016/

https://goo.gl/photos/ZbLa36PBABCd7kuM9


Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner