Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Tatran Prešov pripravuje HANDBALL TALENT Camp 2016

Najlepším 75  testovaným žiakom v rámci všetkých testovaných základných škôl bola ponúknutá možnosť zúčastniť sa HANDBALL TALENT Camp 2016.
23.6. 2016 Autor: Richard Fech/Tatran Prešov

Hádzanársky klub TATRAN Prešov, najúspešnejší klub v histórii slovenskej hádzanej má okrem družstva mužov aj 6 ďalších veľmi úspešných tímov v juniorských a žiackych kategóriách. JUNIORI TATRAN Prešov je občianske združenie (ďalej len o.z.) zaoberajúce sa od roku 2006 podporou mladých hádzanárskych talentov. 

Začiatkom júna 2016 sa o.z. JUNIORI TATRAN Prešov rozhodlo zorganizovať HANDBALL TALENT Camp 2016 pre žiakov tretích a štvrtých ročníkov základných škôl v Prešovskom regióne. Zámerom podujatia je vybrať top 5 hádzanárskych talentov spomedzi žiakov základných škôl z východného Slovenska. 

V máji tohto roku zástupcovia o.z. JUNIORI TATRAN Prešov požiadali jednotlivé základné školy v regióne, aby v rámci hodín telesnej výchovy vykonali dva jednoduché testy na žiakoch 4. resp. 3. ročníkov. Prvým testom bol hod kriketovou loptičkou (150 g), druhým testom zasa šprint na 60 m. 

Najlepším 75  testovaným žiakom v rámci všetkých testovaných základných škôl bola ponúknutá možnosť zúčastniť sa HANDBALL TALENT Camp 2016, ktorý sa uskutoční dňa 28. júna 2016 v hádzanárskej hale Tatrana Prešov na Nábrežnej ulici v Prešove (od 8.30 – 18.00 hod.). 

Účastníci budú rozdelení do 5 skupín po 15 žiakov, v ktorých pod vedením skúsených mládežníckych trénerov Tatrana absolvujú základné hádzanárske testy. Následne po ich vyhodnotení bude vybraných top 5 najzdatnejších žiakov, ktorým bude ponúknutá možnosť stať sa hráčmi žiackeho tímu Tatrana Prešov. 

Program HANDBALL TALENT Camp 2016 (28. júna 2016 od 8.30 – 18.00 hod.)

08.30 – prezentácia účastníkov, rozdelenie do skupín

09.00 – testovanie mládežníckymi hádzanárskymi trénermi Tatrana PREŠOV

11.00 – miniturnaj vybíjanej

13.00 – občerstvenie

14.30 – slávnostné vyhlásenie výsledkov HANDBALL TALENT Camp 2016

15.00 – medzinárodný miniturnaj v hádzanej mladších žiakov

18.00 – vyhodnotenie turnaja a slávnostný záver

O.z. JUNIORI TATRAN Prešov zároveň pozýva všetkých spolužiakov, kamarátov, rodičov a učiteľov do hľadiska hádzanárskej haly na Nábrežnej ulici v Prešove. Svojou účasťou budú  môcť podporiť malý turnaj vo vybíjanej a pozrieť si malý medzinárodný turnaj mladších žiakov v hádzanej za účasti rovesníkov z Maďarska.

O.z. JUNIORI TATRAN Prešov ďakuje Prešovskému samosprávnemu kraju za finančnú podporu podujatia, všetkým zainteresovaným za spoluprácu,  teší sa na mladé hádzanárske talenty a širokú hádzanársku verejnosť 28. júna 2016 v hádzanárskej hale na Nábrežnej ulici v Prešove.

TATRAN Prešov je dvanásťnásobným majstrom Slovenska, dvanásťnásobným víťazom Slovenského pohára, víťazom Česko-Slovenského pohára, stálym účastníkom Final 4 / Final 6 nadnárodnej SEHA Gazprom League, účastníkom pohára EHF a účastníkom najprestížnejšej európskej súťaže EHF Champions League.


Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner