Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Matej Mikita prestúpil do Gyöngyösu

Ľubomír Ďuriš nebude jediným Slovákom v kádri Gyöngyösu.
24. júna 2016, autor: SITA

Niekdajší slovenský mládežnícky reprezentant v hádzanej Matej Mikita bude mať v Maďarsku nové pôsobisko. Dvadsaťjedenročný hráč, ktorý doteraz pôsobil v tíme PLER Budapešť (v minulosti vystupoval aj pod názvom PLER KC, či FTC-PLER), sa upísal B. Braun Gyöngyös. S 10. družstvom uplynulého ročníka sa dohodol na dvojročnej zmluve. 

M. Mikita bol pôvodne ešte aj na ďalšiu sezónu viazaný s PLER-om, ale budapeštiansky klub po poslednom 14. mieste v ročníku 2015/2016 opustil najvyššiu maďarskú súťaž a v II. lige si nemôže dovoliť mať v kádri zahraničných hráčov. K naplneniu poslednej časti zo štvorročného Mikitovho kontraktu už nepríde. Kluby sa dohodli na určitej kompenzácii.

Mladší z bratov Mikitovcov (starší Jakub hráva za Csurgói KK) pôsobí v Maďarku od svojich 17 rokov. V Gyöngyösi sa stretne s krajanom - tiež novou posilou Ľubomírom Ďurišom. Najlepší hádzanár SR za rok 2015 tam prestúpil z HC Sporta Hlohovec.

 Keď k nim prirátame aj Tomáša Řezníčka, tak utvoria česko-slovenský spojkový rad. Matej Mikita bude mať miesto na ľavej spojke, kde sa bude striedať s bývalým maďarským reprezentantom Ákosom Lelem, ktorý prišiel z Tatabánye.

Po rokoch boja o záchranu a naberaní skúseností je to krok vpred v kariére, keďže Gyöngyös má oveľa vyššie ambície.  V sezóne 2015/2016 mu tesne unikol postup do prvej šestky nadstavbovej skupiny a napokon skončil až desiaty. Ciele na nasledujúcu edíciu, ktorá sa bude hrať už podľa nového systému, hovoria o umiestnení do 6. miesta.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner