PLÁŽová HÁDZANÁ: Majstrami Slovenska SA v Senci stali Mýtnickí vlci a Kanonierky

Senec Beach Handball 2016 a M-SR v plážovej hádzanej - výsledky.
27.6. 2016 Autor: sita
Ilustračné foto

Majstrovstvá Slovenska 2016 v plážovej hádzanej poznajú svojich medailistov. Na seneckých Slnečných jazerách sa počas víkendu uskutočnil 7. ročník medzinárodného turnaja Senec Beach Handball, ktorý bol zároveň národným šampionátom v oboch kategóriách a predstavilo sa na ňom dovedna až 29 družstiev.

V kategórii mužov sa v rámci 18. M-SR tešilo z prvenstva zoskupenie Mýtnickí vlci, ktoré vo finále zdolalo Balon´s gang 2:1 a obhájilo lanský senecký triumf. Tretí skončili hráči tímu Falcons. Až 6. priečka sa ušla zástupcom maďarského Györu. Obhajca majstrovského titulu Celé Zle! neštartoval.

V ženskej časti sa opäť presadili prvenstvo obhajujúce Kanonierky, ktoré si vo finále 15. M-SR žien poradili s Mladicami 2:0. Kanonierky nielen zopakovali svoje lanské prvenstvo v rámci národného šampionátu, ale v Senci zvíťazili už štvrtýkrát za sebou. Drink teamu patri 3. pozícia.

Podujatím v Senci zároveň vyvrcholila séria Beach Handball Tour 2016 pozostávajúca z troch turnajov. Jej celkovými víťazmi sa stali Balon´s gang (muži) a suverénne Kanonierky (ženy).

Podujatie v plážovej hádzanej je plánované aj na nasledujúci víkend (2. - 3. júla 2016), keď sa v Prešove uskutoční 22. ročník tradičného medzinárodného turnaja, ktorý je zároveň aj Memoriálom Vincenta Lafka, zakladateľa tohto športového odvetvia na Slovensku.