Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Štochl sa VRACia DO Maďarska, dohodol sa s Egerom

Brankár bude pôsobiť v klube, ktorý sa zachránil vdaka tomu, že sa neprihlásil celok z II. ligy.
28. júna 2016, autor: SITA
Foto: handballeger.hu

Eger angažoval svetovú hviezdu. Takýmto titulkom označil maďarský prvoligový hádzanársky klub správu, v ktorej referuje o príchode slovenského reprezentanta Richarda Štochla. Skúsený brankár sa s predstaviteľmi SBS Eszterházy SZSE dohodol na ročnej zmluve.

Štochl sa v uplynulej sezóne po čakaní na angažmán v jej úvode stal hráčom bundesligového Rhein-Neckar Löwen. S klubom, ktorý neskôr získal titul šampióna najvyššej nemeckej súťaže, okúsil aj Ligu majstrov. 

Po decembrovom vypršaní zmluvy zamieril do HK Agro Topoľčany, kde chytal od marca, ale extraligovej medaily sa nedočkal, keď v slovenskej súťaži skončili štvrtí. 

Pri hľadaní nového pôsobiska preferoval 9-násobný najlepší hádzanár Slovenska zahraničie.

"Nemôžem povedať, že to bolo ťažké rozhodovanie. V tunajšom klube som spoznal mimoriadne sympatických ľudí, pomerne rýchlo sme sa dohodli. Z možností, ktoré sa objavili, sa mi ponuka z Egeru zdala najatraktívnejšia," priznal v rozhovore pre web egerského klubu R. Štochl.


Nebude tam jediný Slovák

Hádzanári tímu SBS Eszterházy SZSE skončili v ročníku 2015/2016 na predposlednom 13. mieste, čo mala byť pôvodne zostupová pozícia. Napokon však zotrvali medzi elitou, keďže jeden z víťazov II. ligy nevyužil právo postupu. 

"Presne viem, do akého ambiciózneho klubu som sa dostal. Mužstvo má za sebou premiérovú účasť medzi maďarskou elitou. Hádzaná sa v meste teší veľkej popularite a hľadisko býva pravidelne zaplnené. V nadchádzajúcej sezóne je vízia posunúť sa ďalej, k čomu chcem prispieť aj ja," pokračoval 40-ročný michalovský rodák.

V Egeri pôsobia aj jeho dvaja reprezentační spoluhráči - Radoslav Antl a Andrej Petro (okrem nich aj bývalý hráč národného tímu SR Péter Szabó, pozn.), to však nehralo úlohu v jeho rozhodovaní o budúcnosti. 

"Nevyberám si kluby podľa toho, kto budú moji spoluhráči. Samozrejme, v každom prípade je dobré, keď budem mať v mužstve krajanov či priateľov," poznamenal Štochl, ktorý bol v ostatných sezónach zvyknutý hrať na klubovej úrovni o najvyššie priečky. 

Ligové tituly si vybojoval s nemeckým Rhein-Neckar Löwen (2016), v ukrajinskom GK Motor Záporožie (2015, 2014), v ruskom družstve Čechovskí Medvedi (2013), vo francúzskom klube Montpellier Agglomération HB (2012, 2011) a v slovinskom tíme RK Celje Pivovarna Laško (2010). V minulosti bol majstrom aj s ŠKP Sečovce (2001, 2000) a s VSŽ Košice (1999). Zlato mu chýba len z Maďarska (Dunaferr, Veszprém) a Česka (Dukla Praha).

"Pôsobil som v rôznych krajinách. Majstrom som bol na Slovensku, Slovinsku, Francúzsku, Rusku, Ukrajine i Nemecku. Pravidelne som mal možnosť bojovať o cenné trofeje. Práve v tomto je ukrytá moja motivácia, keďže s Egerom sa chceme posunúť vyššie. Dohoda znie na jeden rok. Počas tohto obdobia chcem energiu premeniť na pomoc tímu dosiahnuť vzostup. Spokojný budem, keď sa nám podarí splniť stanovené ciele a predstavitelia klubu i fanúšikovia budú môcť o mne hovoriť s uznaním," naznačil svoje ciele na novej zastávke v bohatej a úspešnej kariére Richard Štochl, 258-násobný reprezentant SR.

Do Maďarska sa vracia po siedmich rokoch, po sezóne 2008/2009 prestúpil z Dunaújvárosu do Celje. Eger bude jeho tretí maďarský klub, keďže krátko pôsobil aj vo Veszpréme.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner