Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Iuventa v kvalifikácii Ligy majstrov najskôr proti Krimu Ľubľana

Žreb kvalifikácie Ligy majstrov v hádzanej žien 2016/2017.
29. júna 2016, autor: SITA

Prvou prekážkou hádzanárok Iuventy Michalovce na ceste do hlavnej súťaže Ligy majstrov bude slovinský RK Krim Mercator Ľubľana. 

Rozhodol o tom stredajší žreb kvalifikácie vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF), ktorý oba tímy spoločne s poľským MKS Selgros Lublin a talianskym Indecom Conversano zaradil do 3. skupiny. 

Jeho dejiskom by mala byť Ľubľana, keďže najvyššie nasadený klub automaticky získal ako prvý v poradí právo byť organizátorom kvalifikačného turnaja.

"So žrebom musíme vysloviť spokojnosť. Dostali sme dvoch z troch želaných súperov. Z prvého koša sme si priali Ľubľanu a z tretieho Conversano, ktoré by bolo najprijateľnejším protivníkom v boji o 3. miesto v prípade nášho semifinálového neúspechu. Lublin sme až tak nechceli, hoci ani to nie je pre nás zlý súper. Trochu nám narobilo starosti, že v príprave sa s ním máme trikrát stretnúť, takže sa budeme musieť poradiť, ako to vyriešiť. Podľa môjho názoru sme sa dostali do najhrateľnejšej z troch vyžrebovaných skupín. Predstavitelia Krimu už potvrdili, že usporiadajú turnaj, takže pre nás je to výhodné aj z finančného hľadiska, keďže nebudeme musieť cestovať letecky," uviedol pre agentúru SITA športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny.

Úradujúceho slovenského šampióna ťahali až zo IV. koša, a tak v semifinále nastúpi proti Ľubľane, Krim totiž figuroval v najsilnejšom I. koši.

"Pravidelne sa stretávame v prípravnom období. Z posledných troch vzájomných konfrontácií máme vyrovnanú vzájomnú bilanciu. Krim síce v Slovinsku prvýkrát po 21 rokoch nezískal majstrovský titul, ale stále je to dvojnásobný víťaz LM z ostatných pätnástich rokov a v jeho kádri pôsobí množstvo reprezentantiek. Pobijeme sa s ním o finále, myslím si, že šanca tu je," dodal Čúrny.

Iuventa sa predstaví v Lige majstrov po trojročnej pauze. Michalovčanky naposledy zažili atmosféru Ligy majstrov v sezóne 2012/2013, keď stroskotali v kvalifikácii na maďarskom tíme FTC Rail Cargo Hungaria. 

V LM žien sú k dispozícii tri miestenky, ktoré si z tucta klubov vybojujú víťazi troch kvalifikačných turnajov (10. - 11. 9.). Tie sa budú hrať na jednom mieste, pričom tím zo IV. koša sa v semifinále stretne s družstvom z I. koša a druhú dvojicu utvoria kluby z II. a III. koša. Potom nasledujú súboje o konečné umiestnenie.

Víťazi turnajov postúpia do základnej skupinovej fázy, ktorej žreb bude v piatok 1. júla v dánskom Glostrupe. Ani pre ostatné zúčastnené tímy sa európske účinkovanie ešte nekončí, keďže budú pokračovať v Pohári EHF. Družstvá z 2. a 3. miesta sa presunú do 3. kola, tím zo 4. priečky začne v P-EHF v 2. kole.

Žreb kvalifikácie Ligy majstrov

1. skupina: Glassverket IF (Nór.), HC Podravka Vegeta Koprivnica (Chor.), Sercodak Dalfsen (Hol.), Ankara Yenimahalle BSK (Tur.)

2. skupina: HC Lipsko (Nem.), Hypo Niederösterreich (Rak.), Balonmano Bera Bera (Šp.), HC Gomeľ (Biel.)

3. skupina: RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.), MKS Selgros Lublin (Poľ.), Indeco Conversano (Tal.), Iuventa Michalovce (SR)

ROK 2016: 1 252 600,- EUR
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner