Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Iuventa v kvalifikácii Ligy majstrov najskôr proti Krimu Ľubľana

Žreb kvalifikácie Ligy majstrov v hádzanej žien 2016/2017.
29. júna 2016, autor: SITA

Prvou prekážkou hádzanárok Iuventy Michalovce na ceste do hlavnej súťaže Ligy majstrov bude slovinský RK Krim Mercator Ľubľana. 

Rozhodol o tom stredajší žreb kvalifikácie vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF), ktorý oba tímy spoločne s poľským MKS Selgros Lublin a talianskym Indecom Conversano zaradil do 3. skupiny. 

Jeho dejiskom by mala byť Ľubľana, keďže najvyššie nasadený klub automaticky získal ako prvý v poradí právo byť organizátorom kvalifikačného turnaja.

"So žrebom musíme vysloviť spokojnosť. Dostali sme dvoch z troch želaných súperov. Z prvého koša sme si priali Ľubľanu a z tretieho Conversano, ktoré by bolo najprijateľnejším protivníkom v boji o 3. miesto v prípade nášho semifinálového neúspechu. Lublin sme až tak nechceli, hoci ani to nie je pre nás zlý súper. Trochu nám narobilo starosti, že v príprave sa s ním máme trikrát stretnúť, takže sa budeme musieť poradiť, ako to vyriešiť. Podľa môjho názoru sme sa dostali do najhrateľnejšej z troch vyžrebovaných skupín. Predstavitelia Krimu už potvrdili, že usporiadajú turnaj, takže pre nás je to výhodné aj z finančného hľadiska, keďže nebudeme musieť cestovať letecky," uviedol pre agentúru SITA športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny.

Úradujúceho slovenského šampióna ťahali až zo IV. koša, a tak v semifinále nastúpi proti Ľubľane, Krim totiž figuroval v najsilnejšom I. koši.

"Pravidelne sa stretávame v prípravnom období. Z posledných troch vzájomných konfrontácií máme vyrovnanú vzájomnú bilanciu. Krim síce v Slovinsku prvýkrát po 21 rokoch nezískal majstrovský titul, ale stále je to dvojnásobný víťaz LM z ostatných pätnástich rokov a v jeho kádri pôsobí množstvo reprezentantiek. Pobijeme sa s ním o finále, myslím si, že šanca tu je," dodal Čúrny.

Iuventa sa predstaví v Lige majstrov po trojročnej pauze. Michalovčanky naposledy zažili atmosféru Ligy majstrov v sezóne 2012/2013, keď stroskotali v kvalifikácii na maďarskom tíme FTC Rail Cargo Hungaria. 

V LM žien sú k dispozícii tri miestenky, ktoré si z tucta klubov vybojujú víťazi troch kvalifikačných turnajov (10. - 11. 9.). Tie sa budú hrať na jednom mieste, pričom tím zo IV. koša sa v semifinále stretne s družstvom z I. koša a druhú dvojicu utvoria kluby z II. a III. koša. Potom nasledujú súboje o konečné umiestnenie.

Víťazi turnajov postúpia do základnej skupinovej fázy, ktorej žreb bude v piatok 1. júla v dánskom Glostrupe. Ani pre ostatné zúčastnené tímy sa európske účinkovanie ešte nekončí, keďže budú pokračovať v Pohári EHF. Družstvá z 2. a 3. miesta sa presunú do 3. kola, tím zo 4. priečky začne v P-EHF v 2. kole.

Žreb kvalifikácie Ligy majstrov

1. skupina: Glassverket IF (Nór.), HC Podravka Vegeta Koprivnica (Chor.), Sercodak Dalfsen (Hol.), Ankara Yenimahalle BSK (Tur.)

2. skupina: HC Lipsko (Nem.), Hypo Niederösterreich (Rak.), Balonmano Bera Bera (Šp.), HC Gomeľ (Biel.)

3. skupina: RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.), MKS Selgros Lublin (Poľ.), Indeco Conversano (Tal.), Iuventa Michalovce (SR)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner