Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešov s právom organizácie kvalifikačného turnaja Ligy majstrov

Žreb kvalifikácie Ligy majstrov v hádzanej mužov 2016/2017.
29. júna 2016, autor: SITA
Ilustračné foto: SITA

Tatran Prešov sa pokúsi kvalifikovať do Ligy majstrov cez súperov v 2. skupine. 

Tých mu určil stredajší žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vo Viedni, ktorý úradujúceho slovenského majstra zaradil do spoločnosti RK Gorenje Velenje (Slovin.), Red Boys Differdange (Lux.) a Cocks (Fín.). 

Prešovčania sa v semifinále stretnú s tímom Differdange a v prípade úspechu budú o miestenku do hlavnej súťaže bojovať s víťazom duelu Velenje - Cocks. Právo zorganizovať kvalifikačný turnaj získal vďaka žrebu ako prvý v poradí Tatran.

Tatran Prešov sa na rozdiel od vlaňajška ocitol medzi klubmi zaradenými už do kvalifikácie. Pri jej žrebe figuroval v II. koši spolu s rakúskym Bregenz Handball, s ktorý sa nemohol stretnúť. Prešovčanom sa na základe rozdelenia účastníkov do jednotlivých košov mohol v semifinále postaviť do cesty jeden z dvojice Red Boys Differdange (Lux.) - Achilles Bocholt (Belg.) a v prípadnom finále slovinský RK Gorenje Velenje alebo ABC/UMinho Braga z Portugalska.

"V prvom rade musím povedať, že naše zaradenie už do kvalifikácie nás nemilo prekvapilo. Vlani nám to stačilo na vyhnutie sa kvalifikačným bojom, teraz zmenili spôsob hodnotenia. Differdange je pre nás jedna veľká neznáma, ktorej silu zatiaľ nevieme posúdiť. Naša kvalita by však mala stačiť na prekonanie tejto prekážky, ale v súčasnosti už nemôžete nikoho podceňovať. S naším potenciálnym protivníkom vo finále s Gorenje Velenje sme sa stretli vlani na medzinárodnom turnaji v Doboji, kde sme s ním prehrali v súboji o prvenstvo 24:28. Aj tento rok tam budeme štartovať, takže možno si opäť zmeriame sily," poznamenal pre agentúru SITA generálny manažér Tatrana Branko Benko.

Výhodou Šarišanov v boji o hlavnú súťaž Ligy majstrov by mohlo byť domáce prostredie v Tatran handball aréne. "Všetky indície nasvedčujú, že právo byť hostiteľmi turnaja aj využijeme. V konečnom dôsledku má však posledné slovo majiteľ klubu. Práve výhoda domáceho prostredia by však mohla zavážiť v náš prospech," dodal Benko.

V LM mužov bude na dvoch kvalifikačných turnajoch (3. - 4. 9.) bojovať dovedna osem družstiev rozdelených do dvoch štvorčlenných skupín (v nich sa hrá systémom turnaja Final 4 - najskôr semifinále 1. - 4., 2. - 3. a potom súboje o konečné umiestnenie), z ktorých víťazi postúpia do C-, resp. D-skupiny hlavnej súťaže, ktorej základné skupiny vyžrebujú v piatok 1. júla v dánskom Glostrupe. Ani pre neúspešných sa účinkovanie na európskej scéne ešte nekončí. Družstvá z 2. a 3. miest sa v Pohári EHF zaradia do 3. kvalifikačného kola, posledné tímy zo skupín vstúpia doň v 2. kole.

Žreb kvalifikácie Ligy majstrov

1. skupina: RK Gorenje Velenje (Slovin.), Tatran Prešov (SR), Red Boys Differdange (Lux.), Cocks (Fín.)

2. skupina: ABC/UMinho (Portug.), Bregenz Handball (Rak.), Achilles Bocholt (Belg.), Maccabi Castro Tel-Aviv (Izr.)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner