Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Olšavský po Beňadikovi na lavičku Poruby

Peter Olšavský vymenil HK Slávia Partizánske za DHC Sokol Poruba.
1. júla 2016, autor: SITA
Peter Olšavský. Archívne foto: SITA/Štefan Madaras

V DHC Sokol Poruba už poznajú meno nástupcu slovenského kouča Jána Beňadika, s ktorým český účastník interligy hádzanárok (WHIL) ukončil po piatich rokoch spoluprácu. Beňadika nahradí na lavičke krajan Peter Olšavský, ktorý v uplynulom období viedol HK Slávia Partizánske.

"Môžem už potvrdiť, že sme sa dohodli. Rozhodol som sa pre zmenu. Je to pre mňa nová výzva a ďalší posun v kariére. Už sa teším na nové pôsobisko, kde ma čaká mladé družstvo. Verím, že sa nám bude dobre spolupracovať. Dohoda predbežne znie na dva roky," uviedol pre agentúru SITA Peter Olšavský, ktorý zastáva aj post asistenta Dušana Poloza v reprezentácii žien SR. 

V Porube bude jeho asistentom Michal Hradil, keďže okrem Beňadika nepokračuje v DHC Sokol ani Ján Lajčák, ktorý je Olšavského kolegom v slovenskom národnom tíme, kde má na starosti brankárky.

Poruba získala pred štyrmi rokmi majstrovský titul v ČR. Bronzový medailista z národného play-off a štvrtý tím konečného poradia spoločnej slovenko-českej súťaže žien (WHIL) 2015/2016 má tradične v ostatných rokoch medailové ambície. 

"Nebol som pod tlakom v minulosti a ani tu pod ním nebudem. Po dohovore s generálnym manažérom klubu Liborom Adámkom mám plnú dôveru a voľnú roku. Takisto to bolo aj v Partizánskom, ani tam nikto na mňa netlačil. Podľa mňa to ani nie je správne. Chce to dávku trpezlivosti a výsledky sa dostavia," tvrdí 45-ročný slovenský tréner.

Olšavský strávil v Partizánskom dve obdobia. Najskôr tam pôsobil v sezóne 2011/2012 a vybojoval s ním bronz v národnom play-off i triumf v Slovenskom pohári žien. Potom od ročníka 2013/2014 až doteraz, pričom v sezóne 2014/2015 získal so svojimi zverenkami vicemajstrovský titul a vo finále boli aj v SP 2015/2016. Okrem toho pribudli Partizánčankám do zbierky dva ligové bronzy z národného play-off (2014, 2016). 

"Chcem ľudom nielen v klube, ale i fanúšikom v Partizánskom poďakovať za skvelú spoluprácu. Istým spôsobom mi je ľúto, že odchádzam a mením klub, ale taký je športový život. Nové výzvy by sa nemali odmietať, obzvlášť, keď s Porubou budeme účinkovať aj na európskej scéne. To sú veci, ktoré ma môžu posunúť a priniesť nové možnosti," dodal Olšavský, ktorý bude mať v Porube naďalej k dispozícii slovenské kvarteto v kádri - Rechtorisová, Tomášechová, Kostelná a Minárčiková.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner