Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Tieto kluby čakajú v Lige majstrov na Iuventu a Prešov v prípade postupu

Žreb skupín základných fáz mužskej a ženskej Ligy majstrov v hádzanej.
1. júla 2016, autor: SITA
Ilustračné foto: SITA

Hádzanári Tatrana Prešov sa v piatok popoludní dozvedeli mená súperov v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov 2016/2017, ktorí by im robili spoločnosť za predpokladu úspešného účinkovania na kvalifikačnom turnaji. Šarišania budú v septembri hostiť 1. kvalifikačnú skupinu, z ktorej si jeden z kvarteta RK Gorenje Velenje (Slovin.), Tatran Prešov (SR), Red Boys Differdange (Lux.), Cocks (Fín.) vybojuje účasť v hlavnej súťaži LM.

Žreb v dánskom Glostrupe určil zloženie štyroch skupín. Víťaza "prešovského" kvalifikačného turnaja zaradil do C-skupiny. Ak Prešovčania zvládnu semifinálový a potom aj finálový duel kvalifikácie, predstavia sa v hlavnej súťaži spolu s tímami Naturhouse La Rioja (Šp.), HC Metalurg Skopje (Maced.), Čechovskí Medvedi (Rus.), Montpellier HB (Fr.) a Elverum Hanball (Nór.). Keď Prešovčania preniknú do tejto spoločnosti, zopakujú si súboje z lanského ročníka LM proti La Rioje a Čechovu.

Podľa formátu, ktorý mal uplynulej edícii premiéru, sa bude hrať najskôr skupinová fáza (4 skupiny), potom dve kolá vyraďovacej časti a turnaj Final Four. V základnej A- a B-skupine (s elitnou 16 nasadených klubov) bude účinkovať po osem tímov, ktoré sa stretnú systémom každý s každým doma - vonku. Ich víťazi sa priamo kvalifikujú do štvrťfinále, posledné dve družstvá v súťaži skončia a zvyšných desať pokračuje v prvom kole (osemfinálovej) vyraďovacej fázy. V šesťčlenných C- a D-skupine sa stretnú družstvá navzájom doma - vonku. Prvé dva z každej skupiny odohrajú semifinále play-off o dve miestenky do prvého kola vyraďovacej časti. Ostatné družstvá ďalej nepokračujú.

Do úvodného kola vyraďovacej fázy sa teda kvalifikuje 10 klubov (2. - 6. z A+B-skupiny) a 2 (víťazi semifinále play-off z C+D-skupiny), ktoré utvoria šesť dvojíc a v dvojzápasoch (doma - vonku) budú bojovať o šesť miesteniek do ďalšej fázy. Tam sa pridajú už aj dva priamo kvalifikované tímy - víťazi "áčka" a "béčka", nasledovať bude klasické štvrťfinále o účasť na turnaji Final Four.

Liga majstrov mužov 2016/2017 - kvalifikačné turnaje (3. - 4. 9. 2016, postupujú víťazi):

1. skupina (Prešov): RK Gorenje Velenje (Slovin.), Tatran Prešov (SR), Red Boys Differdange (Lux.), Cocks (Fín.)

2. skupina (Bregenz): ABC/UMinho (Portug.), Bregenz Handball (Rak.), Achilles Bocholt (Belg.), Maccabi Castro Tel-Aviv (Izr.)

skupinová fáza:

A-skupina (víťaz priamo do štvrťfinále, tímy na 2. - 6. mieste do osemfinále):

Telekom Veszprém (Maď.), FC Barcelona Lassa (Šp.), Paríž Saint-Germain Handball (Fr.), Bjerringbro Silkeborg (Dán.), Orlen Wisla Plock (Poľ.), SG Flensburg-Handewitt (Nem.), Kadetten Schaffhausen (Švaj.), THW Kiel (Nem.),

B-skupina (víťaz priamo do štvrťfinále, tímy na 2. - 6. mieste do osemfinále):

Rhein-Neckar Löwen (Nem.), KS Vive Tauron Kielce (Poľ.), HC Vardar Skopje (Maced.), HC Prvo plinarsko društvo Záhreb (Chor.), HC Meškov Brest (Biel.), MOL-Pick Szeged (Maď.), Celje Pivovarna Laško (Slovin.), IFK Kristianstad (Švéd.)

C-skupina (prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále):

Naturhouse La Rioja (Šp.), HC Metalurg Skopje (Maced.), Čechovskí Medvedi (Rus.), Montpellier HB (Fr.), Elverum Hanball (Nór.), víťaz kvalifikačného turnaja 1. skupiny (s účasťou Tatrana Prešov)

D-skupina (prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále):

HBC Nantes (Fr.), Team Tvis Holstebro (Dán.), HC Motor Záporožie (Ukr.), Besiktas Mogaz HT (Tur.), Dinamo Bukurešť (Rum.), víťaz kvalifikačného turnaja 2. skupiny

Hracie termíny:

skupinová fáza: 21. septembra 2016 - 12. marca 2017

osemfinále: 22. marca - 2. apríla 2017

štvrťfinále: 19. - 30. apríla 2017

Final Four: 3. - 4. júna 2017

Ilustračné foto: SITA/Martin Havran

Hádzanárky Iuventy Michalovce budú o účasť v hlavnej súťaži Ligy majstrov žien 2016/2017 bojovať v kvalifikácii. V prípade úspechu - vybojovania jedinej postupovej miestenky - na septembrovom kvalifikačnom turnaji 3. skupiny za účasti RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.), MKS Selgros Lublin (Poľ.), Indeco Conversano (Tal.) vedia, že v hlavnej súťaži najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže ženských klubov by ich čakala výlučne severská konfrontácia. 

Piatkový žreb v dánskom Glostrupe totiž rozhodol, že víťaz "michalovskej" skupiny bude v základnej skupinovej fáze LM účinkovať v D-skupine s tímami Larvik HK (Nór.), Team Esbjerg (Dán.) a IK Sävehof (Švéd.). Hrá sa systémom každý s každým doma - vonku. Prvé tri družstvá postúpia do hlavnej skupinovej fázy, po ktorej bude nasledovať štvrťfinále a záverečný turnaj Final Four.

Liga majstrov žien 2016/2017 - kvalifikácia 

(10. - 11. 9. 2016, víťazi postupujú do základnej skupinovej fázy LM, tímy na 2. a 3. mieste pokračujú v 3. kole Pohára EHF a družstvá na 4. mieste sa zapoja do 2. kola P-EHF):

1. skupina: Glassverket IF (Nór.), HC Podravka Vegeta Koprivnica (Chor.), Sercodak Dalfsen (Hol.), Ankara Yenimahalle BSK (Tur.)

2. skupina: HC Lipsko (Nem.), Hypo Niederösterreich (Rak.), Balonmano Bera Bera (Šp.), HC Gomeľ (Biel.)

3. skupina: RK Krim Mercator Ľubľana (Slovin.), MKS Selgros Lublin (Poľ.), Indeco Conversano (Tal.), Iuventa Michalovce (SR)

Základná skupinová fáza

(prvé tri tímy z každej skupiny postúpia do hlavnej fázy LM):

A-skupina: Budučnost Podgorica (Č. Hora), Thüringer HC (Nem.), Metz Handball (Fr.), víťaz 1. skupiny kvalifikácie

B-skupina: HC Vardar Skopje (Maced.), Astrachanočka (Rus.), FTC-Rail Cargo Hungaria (Maď.), víťaz 2. skupiny kvalifikácie

C-skupina: Györi Audi ETO KC (Maď.), CSM Bukurešť (Rum.), FC Midtjylland (Dán.), Rostov na Done (Rus.)

D-skupina: Larvik HK (Nór.), Team Esbjerg (Dán.), IK Sävehof (Švéd.), víťaz 3. skupiny kvalifikácie (s účasťou Iuventy)

Hracie termíny základnej skupinovej fázy:

1. kolo: 14. - 16. 10. 2016

2. kolo: 21. - 23. 10.

3. kolo: 28. - 30. 10.

4. kolo: 4. - 6. 11.

5. kolo: 11. - 13. 11.

6. kolo: 18. - 20. 11.

Hracie termíny:

základná skupinová fáza: 14. októbra - 20. novembra 2016

hlavná skupinová fáza: 27. januára - 12. marca 2017

štvrťfinále: 7. - 16. apríla 2017

Final Four: 13. - 14. mája 2017

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner