Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

SEHA League opäť 10-členná, už aj s tímami zo Slovinska

V sezóne 2016/2017 v SEHA League dvaja úplní nováčikovia.
8. júla 2016, autor: SITA
Ilustračné foto: Facebook SEHA League

Nadnárodná "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" bude mať aj v sezóne 2016/2017 desať účastníkov zo siedmich krajín. 

V porovnaní s uplynulou edíciou ide o nezmenený počet družstiev i zastúpených krajín, ale oproti predchádzajúcemu ročníku nastane niekoľko zmien v zozname tímov. 

Do súťaže, v ktorej od jej vzniku úspešne účinkuje aj slovenský majster Tatran Prešov, pribudli prvýkrát RK Pivovarna Laško Celje a RK Gorenje Velenje. 

Okrem úplných slovinských nováčikov sa do SEHA vracajú macedónsky RK Metalurg Skopje a HRK Izvidjač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny.

Naopak, v 6. ročníku súťaže sa nepredstavia zástupcovia troch krajín - RK Vojvodina Nový Sad, RK Spartak Vojput (oba Srb.), RK Borac Banja Luka (Bosna a Herceg.) a RK Zomimak-M Strumica (Maced.). 

Z uvedeného zoznamu vyplýva, že SEHA Gazprom League bude mať najsilnejšie obsadenie v histórii, keďže ju opúšťajú poslední štyria z tabuľky uplynulej sezóny. 

Informuje o tom oficiálna stránka súťaže, podľa ktorej sezóna odštartuje 6. - 7. septembra 2016. Hrací systém zostáva nezmenený, 18 kôl v základnej časti a potom turnaj Final Four pre najlepšie kvarteto. Obhajcom prvenstva je Veszprém. 

Zoznam účastníkov 6. ročníka SEHA Gazprom League:

RK Vardar Skopje, RK Metalurg Skopje (oba Maced.), RK Pivovarna Laško Celje, RK Gorenje Velenje (oba Slovin.), RK PPD Záhreb, RK Nexe Našice (oba Chor.), Telekom Veszprém (Maď.), HC Meškov Brest (Biel.), Tatran Prešov (SR), HRK Izvidjač Ljubuški (Bosna a Herceg.)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner