Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Dobrovoľníci na MS – ľudia v zákulisí bez ktorých by to nefungovalo

Na prípravách šmpionátu sa podieľa aj množstvo mladých ľudí a dobrovoľníkov.
18.07. 2016 - Autor redakcia

Ako každé športové podujatie, ani hádzanárske MS v hádzanej žien do 18 rokov 2016 v Bratislave sa nezaobídu bez pomoci dobrovoľníkov v rôznych úlohách. Svedomitým vykonávaním úloh, ktoré často ostávajú nepovšimnuté v tieni hráčov, funkcionárov a hlavných organizátorov, tak prispievajú k perfektnej organizácii celého podujatia. Aj tento rok budú v Bratislave pôsobiť dobrovoľníci s rôznymi náplňami práce. V nedeľu večer, dva dni pred otvorením šampionátu sa zišli, aby spolu absolvovali generálku na začiatok šampionátu. Po motivačnom príhovore prezidenta SZH Jaroslava Holešu nasledovala skúška otváracieho ceremoniálu, nástupu na zápas a modelovaný zápas našich kadetiek, pri ktorom si svoje úlohy otestovali napríklad zapisovatelia a dobrovoľníci, ktorí budú robiť zápasovú štatistiku. 

O oficiálne zápasové štatistiky šampionátu sa bude starať 16 študentov FTVŠ a hráčok ŠKP Bratislava. Tí pred šampionátom absolvovali dvojdňový kurz, kde sa oboznámili so systémom s ktorým budú pracovať počas zápasov. Naostro si ho mohli vyskúšať počas modelovaného zápasu našich mládežníckych reprezentantiek. Štatistiku jedného zápasu budú mať na starosti dvaja dobrovoľníci, z toho jeden bude zapisovať elektronicky a druhý klasicky na papierový formulár. Jednou z hráčok ŠKP Bratislava, ktorá bude na turnaji robiť štatistiku je aj Alexandra Klementová: „Na zápasy sa už veľmi teším. Cítim aj trochu stres, ale verím, že všetko dobre dopadne.“ 

Každý z 24 tímov na turnaji bude mať aj svojho „Teamguide“, teda niečo ako osobného sprievodcu alebo pravú ruku. Teamguide bude tím sprevádzať už od letiska počas celého turnaja a celému družstvu bude neustále k dispozícii, ak by bolo treba čokoľvek zabezpečiť. Väčšina teamguidov je študentmi Gymnázia Bilíkova a jazykovo sú veľmi dobre vybavení. Tomáš Granec bude pravou rukou tímu z Uzbekistanu: „Pôvodne som chcel robiť teamguida Švédsku, ale nakoniec som dostal Uzbekistan. Som aj trochu nervózny, ale taktiež sa už veľmi teším“. 

Utierať palubovku a niesť vlajky pri nástupe na zápas bude okolo 24 detí – v NTC to budú žiaci ŠKP Bratislava, na zimnom štadióne Ondreja Nepelu zasa mladí hráči HC Tatran Stupava. Ďalšiu časť dobrovoľníkov možno označiť ako technický personál, ktorý pozostáva z 18 ľudí. Jedná sa o zapisovateľov, hlásateľov, prípadne floor managerov, ktorí majú na starosti všetky záležitosti okolo hracej plochy.

Všetkým dobrovoľníkom ktorí prispievajú k bezchybnej organizácii MS v hádzanej žien do 18 rokov 2016 patrí obrovská vďaka.


Hádzaná nás baví - We enjoy handball
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner