Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Rajnohová bola rozhodnutá pre Nemecko, ale dala na svoj inštinkt (rozhovor)

Po Česku a Maďarsku okúsi reprezentantka Monika Rajnohová najvyššiu súťaž už v tretej krajine za hranicami vlasti. 
26.7. 2016 Autor: redakcia
Monika Rajnohová zo Slovenska (v strede) počas prípravného zápasu ženskej hádzanej medzi Slovensko - Japonsko z roku 2015. Foto - SITA

Medzi slovenské hádzanárske reprezentantky, ktoré v lete zmenili klubovú príslušnosť, patrí aj Monika Rajnohová. Dvadsaťtriročná spojka vymenila maďarský Mosonmagyaróvári KC SE za švédsky klub Skara HF.

Ako spätne hodnotíte uplynulú sezónu, ktorú ste strávili v Maďarsku?

- Predchádzajúca sezóna bola pre mňa niečim iným a predovšetkým novým. Aj z hľadiska toho, že to bol moj prvý rok v zahraničí, ak nepočítam Česko. Začiatok prípravy aj sezóny bol z môjho pohľadu dobrý. Žiaľ, začali ma limitovať zranenia. Konkrétne oba členky, pre ktoré som dokopy pauzovala niečo vyše troch mesiacov. Po kompletnom preliečení som sa vrátila na palubovky. Trvalo mi určitú dobu, kým som sa dostala opať do hernej pohody, ale posledné dva mesiace som sa opäť cítila výborne a práve to bolo vidieť aj na palubovke.

Bola to správna voľba odísť zo Slavie Praha do Mosonmagyaróváru?

- Ja žiaden svoj krok neľutujem. Je to skúsenosť, ktorá mi skutočne dala veľa zo všetkých strán, ale najma z tej hádzanárskej. Som rada za to, ako som sa rozhodla.

Splnil angažmán vaše očakávania?

- Z pohľadu kvality súťaže určite áno.

Ako sa vám osobne darilo aj vzhľadom k tomu, že vás trápili zdravotné problémy?

- Tento súťažný ročník ma naozaj limitovalo veľa zranení aj vzhľadom na to, že v minulosti som nebývala zranená. Žiaľ, tak to vyšlo, ale ja verím, že som si to všetko zlé už vybrala aj do budúcnosti. Na začiatku to bolo ťažšie, kým som si zvykla na náročnosť súťaže, rýchlejší a najmä tvrdší štýl hádzanej, ale aj napriek tomu si myslím, že som sa s tým popasovala dobre. Po zranení to dlhšiu dobu nebolo podľa mojich predstáv, ale napokonom som sa z toho vyhrabala a dva záverečné mesiace zo seózny mi vyšli vyšmi dobre. Počas nich som sa cítila psychicky i fyzicky najlepšie.

Nechceli si zostať ešte v Maďarsku, kedže ste mali v kontrakte opciu aj na ďalší rok?

- Aj napriek tomu, že som si tam nejakým spôsobom už zvykla, nechcela som zotrvať. Naopak, chcela som vyskúsať niečo iné, nové.

Ako sa zrodil váš prestup do Švédska? Nie je zvykom, že Slovenky prestupujú na sever Európy?

- Môj prestup do Skary sa zrodil na poslednú chvíľu. Už dlhší čas som bola rozhodná pre iný klub v Nemecku, ale manažérka ma aj napriek tomu informovala o ďalších možnostiach a tímoch, ktoré mali o mňa zájem. Jeden z nich bol aj Skara HF. Dala som na inštinkt.

Kedy sa musíte hlásiť na novom pôsobisku?

- Mám tam byť 1. augusta. Už hneď prvý týždeň absolvujeme prípravné zápasy. Pokiaľ ide tradičnú letnú fyzickú zaberačku, tú má každá hráčka vo vlastnej réžii. Na začiatok spoločnej prípravy musíme prísť stopercentne kondične pripravené. Tento postup je v severských kluboch bežnou záležitosťou.

Na akom spojkovom poste bude hrávať v novom tíme?

- Počítajú so mnou na pozíciu strednej spojky.

Čo najviac zavážilo pri rozhodovaní o novom angažmáne?

- Veľa vecí, ale jednou z rozhodujúcich bolo iné zmýšľanie, pohľad na hádzanú a druhy tréningov. Myslím si, že to bude hravejšie, pracovať chcem hlavne na technike. Môj odchod do Skara HF som nekonzultovala s trénerom reprezentácie Dušanom Polozom, keďže som ponuku prijala narýchlo, ale, samozrejme, sme sa rozprávali o možnostiach a iných kluboch.

Kam siahajú ambície tímu Skara HF v sezóne 2016/2017?

- Je to nováčik v najvyššej švéskej súťaži, ale čo som mala možnosť rozprávať sa s manažérom, tak ambície sú vysoké. Cieľom je skončiť do 6. miesta.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner