Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Anette Emma Hudáková na MS kadetiek: Je skvelé ukázať sa v rodnom meste

Mojim cieľom je prebojovať sa do prvého tímu Gyori Audi ETO, alebo hrať v poprednom európskom družstve, hovorí rodáčka z Bratislavy.
26.7. 2016 Autor: redakcia
Anette Emma Hudáková v Győru (vľavo hore), vpravo na snímke z archívu a dole reprezentácia Maďarska. 

V tejto sezóne si prvýkrát v Lige majstrov hádzanárok zahrala za Győri Audi ETO KC aj Anette Emma Hudáková. Ľavá spojka, ktorá tento rok v marci dovŕšila plnoletosť, si győrsky dres obliekla v zápase na palubovke obhajcu triumfu v prestížnej súťaži Budučnost Podgorica z Čiernej Hory. Na MS kadetiek sa rodáčka z Bratislavy predstavuje v drese maďarskej reprezentácie.

Aké je to prísť do Bratislavy na MS a nastupovať v drese Maďarska?

“Túžbou každého športovca je ukázať sa v rodnom meste, kde som začínala s hádzanou, a potešiť vlastných fanúšikov a rodinu. Moje hádzanárske kroky sa uberali do maďarskej reprezentácie, už štyri roky žijem a študujem v Maďarsku, ale stále sú tu milí ľudia a známi, ktorí mi fandia, a zato im ďakujem.”

Maďarské družstvo je zrejme kandidátom na medailu. Ako sa o ambíciách hovorí vo vašej výprave?

“Ambície sú samozrejme vysoké, chceli by sme obhájiť minimálne tretie miesto z majstrovstiev Európy, ale dostať sa do finále a vyhrať záverečný turnaj je vždy hlavným cieľom.”

Čo by ste chceli na týchto MS dokázať a čo by ste chceli dokázať počas kariéry?

“Na týchto MS by som chcela odohrať čo najviac minút, a vždy, keď sa dostanem na ihrisko, odovzdať zo seba maximum. Družstvu pomáham hlavne v obrane a v útoku na poste pivotky, nehrám síce na ľavej spojky, ale je to pre mňa ďalšia obrovská skúsenosť. Mojim cieľom je prebojovať sa do prvého tímu Gyori Audi ETO, alebo hrať v poprednom európskom družstve. Samozrejme dôležité je pre mňa aj štúdium. Tento mesiac sa dozviem, či ma prijali na pedagogickú fakultu.”

Aké je to pre mladého človeka zmeniť krajinu života, vnímate to vôbec?

"Moja mama je Maďarka, otec je Slovák, rovnako sa cítim byt Slovenkou ako Maďarkou, ale teraz chcem odovzdať maximum pre maďarský národný tím kadetiek."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner