Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Rita Lakatosová na MS kadetiek: Medaila by bola fantastická

Pre mňa to má iba pozitíva, že MS sú usporiadané v Bratislave. Známe prostredie, jazyk, kultúra, strava, hovorí rodáčka z Dunajskej Stredy.
26.7. 2016 Autor: redakcia
Rita Lakatosová s číslom 17 v drese Győri Audi ETO (vľavo hore) a v reprezentačnom drese Maďarska.

Rita Lakatosová pochádza z Dunajskej Stredy. Stredná spojka pred pár dňami oslávila 17-narodeniny, má už za sebou štart za "áčko" Győri Audi ETO. V Lige majstrov dostala príležitosť “dirigovať” hviezdne spoluhráčky ako Amorimová, Sullandová či Lökeová v januári pri víťazstve nad švédskym IK Sävehof (26:18). 

Aké je to prísť do Bratislavy na MS a nastupovať v drese Maďarska?

“Pre mňa to má iba pozitíva, že MS sú usporiadané v Bratislave. Známe prostredie, jazyk, kultúra, strava. Prečo v maďarskom drese? Pre mňa je to prirodzené. Som hrdá na to, že môžem hrať v maďarskej reprezentácii, od detstva to bolo jedným z mojich snov.”

Maďarské družstvo je zrejme kandidátom na medailu. Ako sa o ambíciách hovorí vo vašej výprave?

“Myslím si, že minulý rok sme sa dobre predstavili na ME v Macedónsku, ale to už je minulosť. Tým, že nás považujú za favoritov, sa moc nezaoberám. MS sú odlišné od ME, ale to, že sa nás obávajú ostatné družstvá nás ešte viac motivuje.”

Čo by ste chceli na týchto MS dokázať a čo by ste chceli dokázať počas kariéry?

“Samozrejme naším cieľom je prvé miesto. Postupne ideme dopredu, s pokorou a súdržne sa chystáme vždy na nasledujúci zápas. Pre mňa by bola medaila fantastická, ešte keby bola zlatá. Počas kariéry by som chcela zo seba vyťažiť čo najviac. Mojimi dlhodobými cieľmi je vyhrať olympiádu a Ligu majsteriek, ale samozrejme to je ešte ďaleko.”

Aké je to pre mladého človeka zmeniť krajinu života, vnímate to vôbec?

“Nemyslím si, že v mojom prípade ide o zmenu krajiny. Som maďarskej národnosti, a pre mňa je cťou a prirodzené byť v maďarskej reprezentácii.”

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner