Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

HORNYAKOVÁ NA ČELE STRELKÝŇ, SOERENSENOVÁ S NAJLEPŠOU ÚSPEŠNOSŤOU V BRÁNKE

Šampionát pozná mená najlepších - najlepšou strelkyňou po odohratí zápasov základných skupín je  Maďarka Hornyaková, najlepšou brankárkou je Soerrensenová.
27.7. 2016 - Autor www.world2016.sk
Prvá fáza majstrovstiev sveta hádzanárok do 18 rokov sa v pondelok večer skončila a voľný deň je ideálna príležitosť obzrieť sa späť na uplynulé duely a zhodnotiť hráčky, ktoré vďaka svojim výkonom dominujú v individuálnych štatistikách.
Ako vždy najväčšiu pozornosť púta súťaž o najlepšiu strelkyňu turnaja a zatiaľ to má najlepšie rozohraté Bernadett Hornyaková, ktorá sa svojimi 49 presnými zásahmi výrazne pričinila aj o prvú priečku Maďarska v Skupine B a zároveň perfektnú bilanciu piatich triumfov z piatich zápasov.
Už letmý pohľad na štatistiky zároveň prezradí, že druhá Rumunka Sorina Tircaová excelovala medzi spojkami, keďže dvanásť gólov dosiahla z poľa a ďalší tucet z prienikov cez súperovu obranu, pričom v tejto situácii minula len jediný raz.
Egypťanka Malak Aliová dominuje ostatným hráčkam v počte gólov z hry, keďže len dva z jej 42 gólov pochádza z pokutového hodu. Takisto Luna Voncinová si zaslúži vela pozornosti – Slovinská pivotka má zatiaľ na turnaji najvyššiu percentuálnu úspešnosť (92,3 %), keď súperové brankárky neprekonala len dvakrát z celkového počtu 26 striel.
Zatiaľčo Kórejčanka Hyesoo Songová nazbierala zo všetkých hráčok najviac asistencií (19), až štyri hráčky sa delia pozíciu najúepšnejšej blokárky Argentínčanka Valentina Martinezová, Maďarky Emma Hudaková a Noemi Pasztorová a Nórka Guro Nestakerová – všetky s deviatimi zblokovanými strelami.
V celkovom hodnotení obranných činností dosahujú dve hráčky výnimočné výsledky – Angolčanka Helena Gildaová Simaová a Švédka Thea Stankiewiczová majú zatiaľ na konte po 13 bodov za ich vypichnuté lopty, prebraté prihrávky, vynútené chyby a vynútené fauly.
Dve hráčky z krajín bývalého Sovietskeho zväzu kraľujú v brankárskej štatistike najvyššieho počtu odvrátených striel. Essemgul Amankeldiová z Kazachstanu a Oltinoy Khudoykulová z Uzbekistanu zhodne zastavili 55 striel. V percentuálnej úspešnosti ale vedie Dánka Laerke Sofie Soerensenová s 45,7 % (42 zákrokov z 92 striel) pred Slovenkou Soňou Furgalákovou 45,5 % (20 zákrokov zo 44 striel).
Angolčanke Eliane Motaovej Paulovej patrí priebežné prvenstvo v počte zneškodnených sedmičiek (7 z 27). Aj Maďarka Bernadett Danyiová bola doposiaľ pôsobivá medzi žrďami, keď zneškodnila štyri zo šiestich sedmičiek, čo predstavuje 66,7 percent.
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner