Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

HORNYAKOVÁ NA ČELE STRELKÝŇ, SOERENSENOVÁ S NAJLEPŠOU ÚSPEŠNOSŤOU V BRÁNKE

Šampionát pozná mená najlepších - najlepšou strelkyňou po odohratí zápasov základných skupín je  Maďarka Hornyaková, najlepšou brankárkou je Soerrensenová.
27.7. 2016 - Autor www.world2016.sk
Prvá fáza majstrovstiev sveta hádzanárok do 18 rokov sa v pondelok večer skončila a voľný deň je ideálna príležitosť obzrieť sa späť na uplynulé duely a zhodnotiť hráčky, ktoré vďaka svojim výkonom dominujú v individuálnych štatistikách.
Ako vždy najväčšiu pozornosť púta súťaž o najlepšiu strelkyňu turnaja a zatiaľ to má najlepšie rozohraté Bernadett Hornyaková, ktorá sa svojimi 49 presnými zásahmi výrazne pričinila aj o prvú priečku Maďarska v Skupine B a zároveň perfektnú bilanciu piatich triumfov z piatich zápasov.
Už letmý pohľad na štatistiky zároveň prezradí, že druhá Rumunka Sorina Tircaová excelovala medzi spojkami, keďže dvanásť gólov dosiahla z poľa a ďalší tucet z prienikov cez súperovu obranu, pričom v tejto situácii minula len jediný raz.
Egypťanka Malak Aliová dominuje ostatným hráčkam v počte gólov z hry, keďže len dva z jej 42 gólov pochádza z pokutového hodu. Takisto Luna Voncinová si zaslúži vela pozornosti – Slovinská pivotka má zatiaľ na turnaji najvyššiu percentuálnu úspešnosť (92,3 %), keď súperové brankárky neprekonala len dvakrát z celkového počtu 26 striel.
Zatiaľčo Kórejčanka Hyesoo Songová nazbierala zo všetkých hráčok najviac asistencií (19), až štyri hráčky sa delia pozíciu najúepšnejšej blokárky Argentínčanka Valentina Martinezová, Maďarky Emma Hudaková a Noemi Pasztorová a Nórka Guro Nestakerová – všetky s deviatimi zblokovanými strelami.
V celkovom hodnotení obranných činností dosahujú dve hráčky výnimočné výsledky – Angolčanka Helena Gildaová Simaová a Švédka Thea Stankiewiczová majú zatiaľ na konte po 13 bodov za ich vypichnuté lopty, prebraté prihrávky, vynútené chyby a vynútené fauly.
Dve hráčky z krajín bývalého Sovietskeho zväzu kraľujú v brankárskej štatistike najvyššieho počtu odvrátených striel. Essemgul Amankeldiová z Kazachstanu a Oltinoy Khudoykulová z Uzbekistanu zhodne zastavili 55 striel. V percentuálnej úspešnosti ale vedie Dánka Laerke Sofie Soerensenová s 45,7 % (42 zákrokov z 92 striel) pred Slovenkou Soňou Furgalákovou 45,5 % (20 zákrokov zo 44 striel).
Angolčanke Eliane Motaovej Paulovej patrí priebežné prvenstvo v počte zneškodnených sedmičiek (7 z 27). Aj Maďarka Bernadett Danyiová bola doposiaľ pôsobivá medzi žrďami, keď zneškodnila štyri zo šiestich sedmičiek, čo predstavuje 66,7 percent.
ROK 2016: 1 252 600,- EUR
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner